Donald Trump NFT’si 6.6 Milyon Dolara Satıldı

0 11

Türünün tek örneği ve bir Beeple parçası olan NFT 66 milyon dolara alıcı buldu. CROSSROAD isimli NFT şu an için şimdiye kadar satılan en pahalı NFT.

“CROSSROAD” ilk olarak Kasım 2020de bir Nifty Gateway satışından alıcı bulmuştu. Parça 2020 ABD Başkanlık seçimleri temalı ve “Biden Kazandı” ve “Trump Kazandı” isimli iki farklı parçadan oluşuyor. Beeple parçaya eşlik eden bir notta Donald Trumpın seçimi kazanması durumunda tokenın “Trump Kazandı” tasarımına dönüşeceğini açıklamıştı.

Hem Beeple hem de Nifty Gateway dün rekor kıran satışı gördü. Sanat eseri bir distopya ve yerde hareketsiz bir şekilde yatan ve vücudu grafitilerle kaplı bir Trumpı tasvir ediyor. Token Joe Bidenın seçimi kazandığından bu yana Trumpın yere serilmiş halini gösteriyor.

66 milyon dolarlık fiyat etiketi Beepleın dünyanın en değerli NFTsini yaratma konusunda kendi rekorunu kırdığı anlamına geliyor. Daha önce “THE COMPLETE MF COLLECTION” adlı başka bir parçası 777 bin dolarla rekoru elinde tutuyordu. Gerçek adı Mike Winkelmann olan Beeple NFT alanında oldukça yeni olsa da kısa sürede kült haline gelmeyi başardı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku