Dolar daki çöküş senaryosu Bitcoin i nasıl etkileyebilir?

0 1

Bitcoin küresel sahnede önemli bir varlık olarak konumunu oluşturmaya devam ederken diğer piyasalarla olan ilişkisi de değişiyor.

Şubat sonu ve mart başında borsa ile çarpıcı bir şekilde ilişkilendirilmiş olmasına rağmen fiyat hareketi o zamandan beri bunu kırdı ve şimdi altın ve diğer değerli metallerle daha yakından bağlantılı hale geldi.

MEHMET ÇOBANIN BİTCOİN YORUMU İÇİN TIKLAYIN

Geleneksel “güvenli liman” varlıklarıyla yeni oluşan bu bağlantının ilginç bir yan ürünü ABD doları ile ters bir korelasyon oluşturması.

Doların değeri düştüğünde altına ve Bitcoine büyük bir destek sağlıyor.

Bir analist ABD dolarının günlük grafiğinde oluşan ayı bayrağını izlediğini açıklayarak doların “çöküşe hazırlandığına” işaret etti.

12 bin dolar direnci

Potansiyel olarak yakın olan bu düşüş Bitcoine büyük bir destek sağlayacak ve potansiyel olarak 12 bin dolarlık mevcut direncini aşmasına izin verecek.

Bitcoin formları “güvenli liman” haline gelirken altınla çarpıcı korelasyon oluşturuyor

Bu yılın başlarında Bitcoinin güvenli bir liman yatırımı olarak potansiyel statüsünü çevreleyen anlatılar yaygındı ancak mart ayı ortasındaki erime sırasında fiyatı düştükten sonra bu geçerliliğini yitirdi.

O zamandan beri kripto para biriminin altın ve değerli metallerle çarpıcı bir korelasyon oluşturmasıyla bu anlatıların şimdi meyve verdiği görülüyor.

Bu değişim muhtemelen yatırımcıların aşırı para basımı nedeniyle yaklaşan enflasyondan korktuklarından kaynaklanıyor. Bu nedenle kıt varlıklara olan talep önemli ölçüde artırıyor.

Analitik platform Skewden elde edilen veriler altın ile Bitcoin arasındaki bağlantının şimdiye kadarki en yakın bağlantı olduğunu gösteriyor.

Bir aylık korelasyonu şu anki yüzde 49luk seviyelerine düşmeden önce sadece birkaç hafta önce yaklaşık yüzde 69a ulaştı. Bu bir aylık yıllık ortalama yüzde 128lik devasa bir artışa işaret ediyor.

Doların değeri düşerse Bitcoin artabilir

ABD dolarının mevcut teknik görünümü hakkında konuşurken bir yatırımcı burada bir ayı bayrağı oluşturuyor gibi göründüğünü açıkladı.

“DXY (ABD DOLARI) – önceki çift dipli (W) kurulumdan daha çok kırılmaya hazırlanan bir ayı bayrağına benziyor aşağıda görülen tabloya işaret ederek Bitcoin ve değerli metaller için yükseliş olacaktır” dedi

Bitcoin ABD Doları ile çarpıcı bir ters korelasyon oluşturduğundan yukarıdaki analistin düşündüğü potansiyel düşüş BTCyi 12 bin doları aşan ve bir sonraki ayağını daha yükseğe çıkaran bir olay olabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku