Dolandırıcılar Bitcoin Yatırımları için Singapur Başbakanı’nın Adını Kullanıyor

0 3

Singapur’daki bir web sitesi ülkenin eski Başbakanı Goh Chok Tong’un sahte yorumlarını kullanarak Bitcoin (BTC) ve altcoinlere yatırım yapılmasını istiyor.

Çarşamba günü çıkan habere göre ülkenin merkez bankası olan Singapur Para Otoritesi (MAS) web sitesi Bitcoin Loopholeun ziyaretçilerden adına işlem yapmak için asgari 250 $ depozito yapmalarını istediğini belirtti. Site aynı zamanda kredi kartı veya banka hesaplarının detaylarını da istiyor.

Merkez bankası web sitesinin içeriğinin şu anda MASın kıdemli danışmanı olan Gohun yorumlarından bahsettiğini ifade ederek “ ifadeler ya yanlış ya da bağlam dışına çıkarılmış ve yanıltıcı şekilde kullanılmış durumda” açıklamasını yapıyor.

MAS ayrıca geçmişte kamuoyuna “aşırı şekilde dikkatli” davranılması gerektiğini tavsiye ederek bakanların ve diğer önde gelen kişilerin isimlerini ve fotoğraflarını Bitcoin yatırımlarını talep etmek için sahte bir şekilde kullanan başka web sitelerinin de bulunduğunu ifade etmişti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku