Dogecoin Elon Musk İle Yeni Ortaklığa Hazırlanıyor!

1.069

Hatırlayacağınız üzere Tesla CEO’su Elon Musk birçok defa popüler meme token Dogecoin (DOGE)’i desteklediğini belirtmişti. Daha önce Dogecoin (DOGE) için Tesla’nın yeni bir üretim tesisinin açılışı sırasında bir köpek maskotunun ışıklar şeklinde gök yüzüne yansıtılması sonrasında ivme kazanmıştı. Bu sefer ise Dogecoin yeni bir haberle karşımıza çıkıyor. DOGE, SpaceX tarafından geliştirilen Starlink teknolojisini kullanmaya hazırlanıyor. İşte detaylar…

Dogecoin Vakfı: “Misyonumuz DOGE’yi dünya çapında fiili bir para birimi yapmak”

Bir blog yazısında RadioDoge’nin altyapısı ile ilgili birkaç açıklamada bulunan Dogecoin Vakfı, “RadioDoge’nin , normal internet altyapısı erişimi dışında yaşayan bireyler için Dogecoin’e ucuz, geniş ölçekli erişim sağlamak için küresel Starlink uydu ağıyla birlikte düşük maliyetli radyo teknolojisini kullanmaya odaklandığını” belirtti ve şu sözleri ekledi:

Starlink ağı projesi, internet kullanmadan DOGE işlemlerinin yapabilmesini sağlayacaktır.

Dogecoin Vakfı, paylaştığı bu blog yazısının devamında ise amaçlarının DOGE’yi mal ve hizmet alışverişi için dünya çapında bir para birimi olarak kullanılmasını sağlamak olarak açıkladı. DOGE, geçtiğimiz 24 saat içerisinde yüzde 2,3 değer kazanarak 0.137382 dolardan el değiştiriyor.

“Gelecek nesiller için bir değişim”

Ayrıca Vakıf, Dogecoin’in Starlink teknolojisini kullanma projesi ile ilgili; “Geleneksel internet altyapısı erişiminin dışında kalan insanlar için Dogecoin’e ucuz ve geniş ölçekli erişim sağlamak için küresel Starlink uydu ağını kullanmayı planlıyoruz.” açıklamasını yaparak şu sözleri ekledi:

“Bu proje ile dünyadaki herkese gözetimsiz bir DOGE cüzdanı oluşturma, mallar ve hizmetler için Dogecoin işlemleri yapma yeteneği veren projeler sunarak, Dogecoin’in her yerde insanların yaşamlarını olumlu yönde etkileme potansiyelini en üst düzeye çıkarmayı amaçlıyoruz.”

Dogecoin Vakfı bir yandan hala yolun başında olduklarını belirtirken bu gibi projelerin Dogecoin’i gelecek nesiller için bir değişim ve finansal bir araç yapma hedefini gerçekleştirmeye yönelik önemli adımlar olarak ifade ediyor. Daha fazla altcoin haberi için, Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku