Gemini Anketi: Bu Altcoin Singapur’da Bitcoin’i Geride Bıraktı!

37

Lider altcoin Ethereum (ETH)’un geleceği, daha fazla ETH yakılmasıyla deflasyonist bir hale geliyor. Ayrıca, borsalarda tutulan ETH miktarı sürekli düşüyor.

Yatırımcıların yüzde 78’i Ethereum’a sahip

Kripto para borsası Gemini tarafından yakın zamanda yapılan bir anket, Ethereum’un Singapur’daki en popüler kripto para birimi olduğunu ortaya koydu. Singapur’daki kripto para yatırımcılarının yaklaşık yüzde 78’i Ethereum’a, yüzde 69’u ise Bitcoin’e sahip. Ethereum’un artan popülaritesi, EIP-1559’un Londra hard fork’u ile hayata geçmesinden bu yana üretilen deflasyon bloklarının sayısındaki artışa bağlanabilir. Son on gün içinde 165 milyon dolar değerinde ETH yakıldı. Bu, lider altcoin ETH, için uzun vadede katalizör görevi görecek.

Daha fazla Ethereum dolaşımdan çekildikçe, analistler DeFi’de ”Kilitlenen Toplam Değerde” (TVL) bir artış ve ETH 2 sözleşmesinde hisseli Ethereum hacminde bir artış olduğunu belirtiyorlar. CoinBureau’da kripto para analisti ve YouTuber olan Guy, DeFi’de kilitli olan Ethereum’un akıllı sözleşmelerde tutulduğunu belirtiyor. Büyük olasılıkla DeFi protokollerinde likidite sağlamak, faiz kazanmak veya diğer ”yield farming” taktikleri için kullanılır. DeFi TVL’yi temsil eden ETH, belirli bir amaç için kullanılır ve bu Ethereum’u elinde tutan yatırımcıların kısa vadede satma olasılığı daha düşüktür. Aynı zamanda, ETH2 sözleşmesinde yer alan Ethereum, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 6.72 milyon ETH’ye ulaştı. Kilitli olan Ethereum, trader’ların yükseliş görünümünü besleyen uzun vadede dolaşımdaki arzın dışında. Analit Lark Davies, altcoin fiyatının 10 bin dolara ulaşacağını iddia etti.

Lider altcoin için bir sonraki hedef 4 bin dolar

Blockchain Center verilerine göre Ethereum, işlem hacmi, günlük ticaret hacmi ve yatırım getirisi açısından Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi. Ayrıca, Ethereum ağı, mevcut iş kanıtı (PoW) mekanizmasını enerji verimli ve güvenli hisse kanıtı (PoS) ile değiştiren ”Merge” güncellemesine doğru ilerlerken, Ether’in enflasyonunun düşmesi bekleniyor. Bı da, altcoin projesini deflastyonist bir hale getirecek.

Trader’lar, “deflasyonun” altcoin fiyatını olumlu yönde etkilemesini bekliyor ve bu da onu Bitcoin‘den daha çekici kılıyor. FXStreet analistlerine göre, Ethereum’un bir sonraki fiyat hedefi 4 bin dolar ve bu, altcoinin fiyat rallisi için önemli bir psikolojik seviye. Borsalarda Bitcoin rezervlerinde bir artış var; ancak, Ethereum durumunda bunun tam tersi meydana geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fxstreet.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku