Dikkat! Şüpheli işlemler sürüyor

0 0

Ethereum blokzincirinde toplam 5 milyon dolara mal olan iki şüpheli işlemden sonra 24 saat içinde bir işlem daha dikkatleri çekti.

Kim olduğu bilinmeyen bir yatırımcı 133 Dolarlık ETH transferi için 25 milyon Dolar işlem ücreti ödedi. Aynı hesaptan kısa süre sonra 25 milyon Dolar işlem ücretiyle 87 bin Dolarlık ETH transferi yapıldı. 16 saat içinde gerçekleşen bu garip işlemler kripto camiasının dikkatini çekti.

İlk işlemin muhtemelen gizemli yatırımcının kullandığı cüzdanın yazılımındaki bir hata nedeniyle bu şekilde gerçekleştiği tahmin edildi. Ancak aynı hesaptan aynı tutarda garip bir işlem daha yapılınca analistler Ethereum işleminde bir saldırı ile ilgili ihtimalleri değerlendirmeye başladı.

24 saatte üçüncü absürd Ethereum işlemi

İkinci 25 milyon dolarlık ücret işleminden yaklaşık 24 saat sonra kripto para camiası başka bir şüpheli işlem fark etti. Bir kullanıcı yaklaşık 750 bin dolar değerinde 3 bin 200 ETH göndermek için 500 bin Doların üzerinde işlem ücreti ödedi.

Cornell Üniversitesi Öğretim Üyesi Profesör Doktor Emin Gün Sirer olası bir hatanın planlanan işlem tutarını işlem ücretiyle değiştirdiğini ve bunun da 10.668 ETH işlemi yerine 10.668 Ethereum ücreti harcamasıyla sonuçlandığını tahmin etti.

Bu işlemler uç örnekler olsa da uzmanlar son birkaç hafta içinde Ethereumun işlemlerde yaşadığı yüksek ücretler sorununun altını çizdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku