Dikkat! Stabilcoin ler kenarda bekliyor

0 0

Stablecoin arz oranı şu anda stabilcoin sahiplerinin çok daha fazla satın alma gücü olduğunu gösteriyor.

Verilere göre stabilcoin yatırımcılarının ucuz coin satın alması sayesinde Bitcoin (BTC) 11 bin 400 dolar seviyelerinden yeni bir yükselişe hazır olabilir.

26 Ağustosta stabilcoin arz oranı (SSR) metriğinden alınan en son veriler ışığında Glassnode’un da  tahmini yükseldi.

Stablecoin arz oranı Temmuz 2019dan “3 kat daha güçlü”

SSR stabilcoinlerin Bitcoin üzerindeki potansiyel satın alma gücünü gösteriyor. Düşük bir Bitcoin fiyatı stabilcoin sahiplerinin daha fazla BTC satın almasını sağlıyor. Teknik olarak da yüksek stok-akış oranı göz önüne alındığında bu durumun Bitcoinin fiyatını yükseltmesi bekleniyor.

Fiyat arttıkça stabilcoinler BTC’den daha az satın alabiliyor.

BTC pozisyonuna girme kabiliyetine “satın alma gücü” deniyor. Şu anda bu satın alma gücü yüksek yani stabilcoin sahipleri nispeten büyük miktarda satın alabilir.

Glassnode “SSR bir yıl önce BTCnin bu fiyat seviyelerine ulaştığı zamandan 3 kat daha güçlü” dedi.

Başka bir tweette firma en büyük stabilcoin olan Tetherin (USDT) bu tür pozisyonlara girmek için dikkat çekici bir şekilde hazırlandığını belirtti. Firma attığı twett’te şu ifadelerde bulundu: “Destek geçen yıl borsalardaki $ USDT (ERC20) bakiyesindeki artıştan geliyor – bu da stabilcoinlerin kenarda beklediğini gösteriyor.”

 

Tether sahipleri BTC girmeyi mi bekliyor?

Bilindiği üzere Tether’in piyasa değeri Temmuz ayında 10 milyar doları aştı. Ortalama günlük transfer değeri açısından USDT bu ay hem Bitcoini hem de PayPalı geçti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku