Dikkat! Sert yükselişe rağmen bu 3 işaret Bitcoin in düşebileceğini gösteriyor

0 0

Bitcoin son günlerde oldukça güçlü bir fiyat hareketi yaşadı. Özellikle pazartesi günü yaşanan yükseliş sonrası önde gelen kripto para birimi bazı borsalarda 11 bin 500 dolara kadar yükseldi.

Ancak BTCnin 11 bin 500 dolara kadar yükseldikten sonra güçlü bir geri çekilmeye maruz kalabileceğine dair işaretler de yok değil. Bu işaretler BTCnin bu haber yayına hazırlandığında gördüğü en yüksek seviyeden yaklaşık 700 dolar düşmesine rağmen geliyor.

Aşağıda BTC’nin analistler tarafından paylaşılan olası geri çekilebileceğine dair üç işaret var…

Bunlar;

Bitcoin Vadeli İşlemler Piyasası

Bazı analistlerin Bitcoinin buradan düşebileceğine dair en net sinyalin BTC vadeli işlemlerin durumu olduğunu belirtiyor.

Aşağıda Bitcoin ile ilgili isabetli tahminleriyle tanınan bir kripto trader’ının grafiği var.

BitMEXteki uzun pozisyonların geçtiğimiz hafta boyunca muazzam pozisyonlar oluşturduğunu belirten trader bunun da fonlama oranının yükselmesine neden olduğunu söylüyor…

Yüksek fonlama oranları Bitcoin alıcılarının aşırı kullanılabilir olabileceğini gösteriyor. En iyi kripto futures platformlarının fonlama oranlarını toplayan başka bir kaynaktan gelen veriler de bunu kanıtlar nitelikte.

Sert yükselişte oluşan gap

Hafta sonu Bitcoin fiyatında yaşanan sert yukarı hareketten dolayı 9 bin 600-9 bin 900 dolar bandında CME vadeli işlemler gap’i oluştu.

Yapılan analizler tüm CME Bitcoin gap’lerinin yüzde 77 gibi büyük bir oranının  gap oluşturulduktan sonraki bir hafta içinde dolduğunu ortayı çıkardı. Bu sava göre BTCnin önümüzdeki günlerde 9 bin dolarlı seviyeleri yeniden ziyaret etme riski var.

BTC’nin günlük grafiğindeki sinyal

Son olarak Bitcoinin günlük fiyat grafiğinde hala satış sinyali var. Gerçi son dönemde bu göstergeyi kullanan yatırımcıların net bir başarı görmediği belirtiliyor. Ancak göstergenin yaratıcısı Tom Demark bir Bloomberg röportajında bu modeli kullanarak ​​Bitcoinin 3 bin 150 dolardan başlayan ve 14 bin dolarlı seviyelere kadar devam eden yükselişi yakalamayı başardığını söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku