Dikkat! PayPal’dan kripto paralar için yeni bir adım gelebilir

0 0

Ödeme devi PayPal’ın Avrupa Komisyonu’na gönderdiği mektupta kripto varlık alanının gelişimini izlediğini ve bu alandaki yeteneklerini daha da geliştirmek için tek taraflı ve somut adımlar attığı belirtildi.

Ödeme devi PayPal’ın mart ayında Avrupa Komisyonu’na gönderdiği bir mektupta şirketin kripto para üzerine yetkinliklerini geliştirmeye yönelik çabaları ortaya çıktı. Blockchain Türkiye Platformunda yer alan habere göre Avrupa Komisyonu’na gönderilen mektupta PayPal kripto varlık alanının gelişimini izlediğini ve bu alandaki yeteneklerini daha da geliştirmek için tek taraflı ve somut adımlar attığını belirtiyor.

PayPal’ın özellikle Facebook’un sabit akçe (stablecoin) projesi Libra‘dan ayrıldıktan sonra kripto para birimi alanına yönelik ağırlık vermesi dikkat çekiyor. Ekim 2019’da elini ayağını çekmeden önce 4 ay boyunca Libra projesinin bir üyesi olan PayPal Mastercard ve Visa gibi diğer ödeme devleriyle birlikte projeye destek vermeyi bıraktığını açıklamıştı.

300 MİLYONDAN FAZLA MÜŞTERİYE SUNACAK

Geçtiğimiz haftalarda da PayPal’ın 300 milyondan fazla müşterisine kripto alım ve satım hizmetleri sunmak için çalışmaları sürdürdüğüne dair söylentiler çıkmıştı. Şirketin komisyona kripto varlıklar için bir AB çerçevesi oluşturma konusunda geri bildirim sunmak amacıyla gönderdiği mektuba bakacak olursak bu söylentilerin doğru olma ihtimali bir hayli yüksek.

PayPal böyle bir çerçevenin destekçisi olacağını söylüyor. Şirket blockchain ve kripto varlıkların daha fazla finansal katılımı sağlayacağına ve finansal hizmetlerde var olan bazı sıkıntıları azaltmaya ya da ortadan kaldırmaya yardımcı olabileceğini söyledi.

PayPal’ın konuya yönelik kullandığı ifade şöyle: “Bu teknolojiler gelişmeye devam ettikçe yenilikçiliği teşvik eden özenli düzenlemenin sektörün büyümesine ve gelişmesine yardımcı olabileceğine inanıyoruz.” Şirket komisyonun yeterli tüketici ve yatırımcı koruması için çeşitli kripto faaliyetlerinin net tanımlarını belirlemesini istiyor. PayPal ayrıca komisyonun geçerli kara para aklama kuralları kapsamına kripto faaliyetleri koymasını da önerdi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku