Dikkat: Kurumsal Yatırımcılar, Bu 3 Altcoin Projesini Satıyor!
Dikkat: Kurumsal Yatırımcılar, Bu 3 Altcoin Projesini Satıyor!

Dikkat: Kurumsal Yatırımcılar, Bu 3 Altcoin’i Satıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası son 24 saat içerisinde yükselişe geçerken, önde gelen kripto para uzmanları, kurumsal yatırımcıların verilerini yorumladılar. Kurumsal yatırımcılar bu hafta altcoin projelerinde toplam 7.5 milyon dolara yakın küçük çıkışlarda bulundu. Verilere göre bu çıkışların çoğu kısa vadeli Bitcoin yatırım ürünlerinden geliyor. Bu nedenle uzmanlar, bu rakamların son derece yanıltıcı olabileceğine dikkat çekti. Hacimler ise bu yıl haftalık ortalaması olan 2 milyar ABD doları seviyesinde bulunurken, geçtiğimiz hafta yalnızca 753 milyon ABD doları seviyelerine ulaşabildi. Böylece yatırımcılar arasındaki katılım düşük seviyelerde kaldı.

Kurumsal yatırımcılar bu altcoin projelerinden çıkıyor!

Uzmanlar verilere baktığında, kurumsal yatırımcıların, en yoğun satışlarının Ethereum’da olduğunu gözlemliyor. Bildiğiniz üzere ETH, 2 hafta içinde küçük olumsuz duygularla karşı karşıya. Böylece art arda 2 haftadır devam eden kayıplarına bir yeni hafta ekledi. Geçtiğimiz 7 günlük süreçte ise Ethereum, toplam olarak 3,3 milyon dolarlık satış seviyelerine ulaştı.

Uzmanlara göre bu satışlar, Stake kaldırmanın zamanlaması konusunda netlik olmamasından kaynaklanıyor. Bununla birlikte piyasalarda en yüksek çıkışı ETH görmedi. Short Bitcoin’e bakıldığında bu hafta 11 milyon dolarlık satış görüyoruz.

Lider kripto para birimlerinin yanı sıra, Litecoin ve Polkadot’ta gerçekleşen satışlar yatırımcıların dikkatini çekti. Son 7 günlük süreç içerisinde Litecoin (LTC), 0,9 milyon dolarlık satış gördü. Böylece kurumsal yatırımcıların altcoin projesine olan ilgisindeki düşüşü gözler önüne serdi. Bununla birlikte bir diğer dijital varlık olan Polkadot (DOT) da 0,3 milyon dolarlık satışla 4. sırada bulunuyor. Listeye bakıldığında ise kurumsal yatırımcılar bu hafta en çok Ethereum, Short Bitcoin, Polkadot ve Litecoin satışlarında bulundular.

Bitcoin’e yönelik duyarlılık, geçen hafta toplam 11 milyon ABD Doları’na ulaşan girişlerle iyileşirken, aynı zamanda kısa vadeli Bitcoin ürünlerinden toplam 11 milyon ABD Doları’na ulaşan çıkışlar gördü. Short-bitcoin’deki son olumlu fiyat hareketleri ve çıkışlar, yönetilen toplam varlıkların (AuM) Kasım sonundaki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 188 milyon ABD dolarından geçen hafta 161 milyon ABD dolarına düştüğünü gördü.

Bölgesel çıkışlarda Kanada ön planda!

Daha önce kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere bölgesel olarak bakıldığında ise en çok girişin Kanada ve Almanya’dan geldiğini görüyoruz. Kanada ve Almanya yatırımcıları, sırasıyla 12 milyon ABD doları ve 3,2 milyon ABD doları altcoin yatırım ürünü satın aldı.

Bununla beraber ABD, yüzde 75’i kısa vadeli ürünlerden oluşan toplam 15 milyon dolar değerinde bir çıkışla karşı karşıya kaldı. Sonuç olarak ise en yüksek çıkış ABD’li kurumsal yatırımcılardan geldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Dikkat: Kurumsal Yatırımcılar, Bu 3 Altcoin’i Satıyor!