Dikkat! Kripto para kullanıcılarına gelen sahte mail oranı arttı

0 0

Kripto para birimi kullanıcıları suçlular ve dolandırıcılar tarafından yakın zamanda hedef tahtası haline geldi. Özellikle e-postalar bu konuda inanılmaz derecede zararlı olabiliyor.

Yakı zamanda ise birkaç kimlik avı e-postasının bir kez daha kripto para birimi kullanıcılarını hedeflediği görülüyor. 

Bunlardan biri açıkça olmasa da Binanceten geldiğini iddia ediyor. Ancak biraz dikkatli kullanıcılar gönderene dikkatli baktığında bunun bir aldatmaca olduğunu hemen fark edecektir.

Sahte e-mail’de kullanıcıların bazı önemli bilgileri isteniyor ve bunun yapılmadığı takdirde hesabın devre dışı bırakılacağı belirtiliyor…

Bilgileri göndermek için kullanıcıların postadaki bir butona tıklamaları veya verilen linki ziyaret etmeleri gerektiği söyleniyor. Ancak bu linke tıklayan kullanıcılar tamamen farklı alanlara yönlendiriliyor.

Bu kimlik avı e-postası açıkça sahte olsa da şüphesiz bazı sorunlara neden olacak gibi.

Binance dünyanın en büyük kripto ticaret platformu.

Bu aynı zamanda potansiyel dolandırıcılıklara aşina olmayan birçok acemi kullanıcıya ev sahipliği yaptığı anlamına geliyor. Bu nedenle böyle bir e-postanın bazı durumlarda büyük başarısı olabiliyor.

Yapabileceğiniz en iyi şey farkındalığı artırmak. Ne yazık ki suçluların ilerleyen bu sektörü hedeflemeye devam edecekleri anlaşılıyor. Bu sinir bozucu ama bununla ilgili çok fazla şey yok.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku