Dikkat!.. Korku ve açgözlülük endeksi tehlikeli bölgede

Abone Ol
Dikkat!.. Korku ve açgözlülük endeksi tehlikeli bölgede
Emre Boran
 • 09 Kasım 2020
 • Yazar:

  Mevcut yatırımcı duyarlılığı açısından, Bitcoin 15 bin doların üzerinde kaldıkça uyarı çanları çalıyor.

  Piyasa duyarlılığını bir sepet faktör kullanarak ölçen Crypto Fear & Greed Index'e göre, bir düzeltme gelmesi gerekiyor… Hatta bu gecikmiş bile olabilir.

  100 üzerinden bir puan olarak derlenen Endeks, Bitcoin'in 13 bin 800 dolar ile yıllık en yüksek seviyesini daire içine aldığı Haziran 2019 Pazartesi gününden bu yana en yüksek değerine ulaştı.

  Karşılaştırma için, iki hafta önce, Endeks 60'ın altında son fiyat yükselmeden önce ölçüldü.

  Puanı 100'e ne kadar yakınsa, piyasanın fiyatı aşağı çeken bir satış dalgası sayesinde düzelme olasılığı o kadar yüksek oluyor.

  Cuma günü Endekse dikkat çeken analist Michaël van de Poppe, Twitter takipçilerine 11 bin 600 dolar seviyesine dikkat çekti.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Crypto fear greed ındex ile ilgili her şey

  Dikkat!.. Korku ve açgözlülük endeksi tehlikeli bölgede

  Dikkat!.. Korku ve açgözlülük endeksi tehlikeli bölgede

  Mevcut yatırımcı duyarlılığı açısından, Bitcoin 15 bin doların üzerinde kaldıkça uyarı çanları çalıyor. Piyasa duyarlılığını bir sepet faktör kullanarak ölçen Crypto Fear...

  • 09 Kasım 2020
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.