Dikkat! Bitcoin de büyük dalgalanmalar meydana gelebilir

0 0

Bitcoin fiyatı bu yıl yaklaşık yüzde 30 oranında yükseliş sağladı. Bu artışla beraber aybaşında 10 bin dolar seviyelerine kadar ulaştı. Şimdi ise 9 bin 500 dolarlı seviyelerde dengelenme çabası içerisinde.

BİTCOİN TEKNİK ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

26 Haziranda yatırımcılar ve traderlar için büyük bir gelişme olacak. Toplam 930 milyon dolar değerinde 100 binden fazla Bitcoin opsiyon sözleşmesi bu tarihte sona eriyor. Bu Bitcoindeki tüm açık pozisyonların yüzde 70ine eşittir.

Dalgalanmalara neden olabilir

Bitiş tarihine yaklaşan Bitcoin opsiyon sözleşmeleri fiyatta büyük dalgalanmalara neden olabilir. Hatırlanabileceği gibi önceki opsiyon bitiş tarihlerinden sonra fiyatlar agresif bir şekilde sıçradı ve Bitcoin açık pozisyonlarının sayısı da arttı.

Bitcoin veri platformu Skewten alınan bilgiye göre; Bitcoin açık pozisyon değeri 1.3 milyar dolara yükseldi. Bu rakam son birkaç ayın değerinin neredeyse iki katı.

Cuma günü yaklaşan Bitcoin sözleşmelerinin sona ermesine ek olarak küresel hisse senetleri de yatırımcının Avrupa ABD ve Çine olan güvenine bağlı olarak düştü. Bunun ana nedeni tekrar koronavirüs vakalarındaki artış gösteriliyor.

Swissquote Banktan Chris Thomasa göre önümüzdeki birkaç hafta içinde takip edilmesi gereken en kritik noktalardan biri koronavirüs bazlı satışlar.

Öte yandan Bitcoin opsiyon sözleşmelerinde pozisyon sayısındaki artışa rağmen çoğu yatırımcı BTCyi dijital altın olarak görmeye ve uzun vadeli bir yatırım olarak tutmaya devam ediyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku