Dijital Güvenlik Şirketin: Son 18 Ay İçinde 3 Milyar doların Üstünde Kripto Para Çalındı

0 1

Siber güvenlik şirketlerinden Fireblocks geçtiğimiz gün bir basın duyurusu yayınlayarak 16 milyon dolar değerinde yatırım topladığını açıkladı.

Yapılan açıkalamada Fireblocks A Serisi finansman turu sırasında Cyberstarts Tenaya Capital EightRoads (Fidelity INTL) Swisscom Ventures ve MStateden sermaye aldı. Fireblocks yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre şirketin müşterileri arasında büyük çaplı şirketler yer alıyor. Bunlardan bazılarına örnek olarak Galaxy Dijital‘ı tezgah üstü (OTC) ticaret platformlarından Genesis Global Trading’i gösterebiliriz. Şirketin konu hakkındaki duyurusu 

Şu anda Fireblocks 15 dijital varlık alışverişiyle entegre ve 180den fazla kripto para birimi token ve stabilkoin için destek sunuyor. ”

Ayrıca son 18 ay içinde 3 milyar doların üzerinde dijital varlığın hackerlar tarafından çalındığını ve büyük kripto borsası Binanceden (o sırada 40.705.000 $ değerinde) çalınan 7.000 bitcoin (BTC) olduğu belirtiliyor. 

Fireblocks CEOsu ve eş kurucusu Michael Shaulov yaptığı açıklamada şunları söyledi;

Blockchain bazlı varlıklar kendileri tarafından kriptografik olarak güvenli olsa da dijital varlıkları taşımak bir kabustur. Aralarında hedge fonlarının borsaların ve bankaların da bulunduğu 100’den fazla kurumsal müşteriyle toplantı yaptık ve bu transfer sürecinin yüksek oranda bir hata payına sahip olduğunu gördük.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku