Dijital Güvenlik Şirketin: Son 18 Ay İçinde 3 Milyar doların Üstünde Kripto Para Çalındı

Dijital Güvenlik Şirketin: Son 18 Ay İçinde 3 Milyar doların Üstünde Kripto Para Çalındı

  • Haziran 12 ,2019

Siber güvenlik şirketlerinden Fireblocks geçtiğimiz gün bir basın duyurusu yayınlayarak 16 milyon dolar değerinde yatırım topladığını açıkladı.

Yapılan açıkalamada, Fireblocks, A Serisi finansman turu sırasında Cyberstarts, Tenaya Capital, EightRoads (Fidelity INTL), , Swisscom Ventures ve MState'den sermaye aldı. Fireblocks yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre şirketin müşterileri arasında büyük çaplı şirketler yer alıyor. Bunlardan bazılarına örnek olarak Galaxy Dijital‘ı, tezgah üstü (OTC) ticaret platformlarından Genesis Global Trading’i gösterebiliriz. Şirketin konu hakkındaki duyurusu 

''Şu anda, Fireblocks, 15 dijital varlık alışverişiyle entegre ve 180'den fazla kripto para birimi, token ve stabilkoin için destek sunuyor. ”

Ayrıca son 18 ay içinde 3 milyar doların üzerinde dijital varlığın hacker'lar tarafından çalındığını ve büyük kripto borsası Binance'den (o sırada 40.705.000 $ değerinde) çalınan 7.000 bitcoin (BTC) olduğu belirtiliyor. 

Fireblocks CEO'su ve eş kurucusu Michael Shaulov yaptığı açıklamada şunları söyledi;

''Blockchain bazlı varlıklar kendileri tarafından kriptografik olarak güvenli olsa da, dijital varlıkları taşımak bir kabustur. Aralarında hedge fonlarının, borsaların ve bankaların da bulunduğu 100’den fazla kurumsal müşteriyle toplantı yaptık ve bu transfer sürecinin yüksek oranda bir hata payına sahip olduğunu gördük.”