Grayscale CEO’su: Dijital Dolar Bitcoin (BTC) İçin Olumlu Bir Gelişme!

31

Varlık yönetimi şirketi Grayscale Investments CEO‘su Michael Sonnenshein, dijital doların piyasaya sürülmesinin Bitcoin (BTC)’in pazar payını etkilemeyeceğini söyledi.

Dijital dolar ve Bitcoin rekabeti

CNBC’de konuşan Sonnenshein, Bitcoin’in kripto para birimlerine yatırım yapmak isteyen bireyler için daha çekici olduğunu belirtti. Yöneticiye göre, dijital bir dolar, ortalama bir kişiye hizmet etmek için paranın dijitalleştirilmesi anlamına geliyor ancak kazanç sağlama fırsatı, daha fazla insanı Bitcoin (BTC)’e doğru itecek. CEO şunları söyledi:

Sadece dijital dolar projesinin devam ettiğini görmüyoruz, aynı zamanda dünya çapında birçok ülkenin kendi merkez bankalarının, dijital para birimlerini, (CBDC) piyasaya sürmeye başladığını görüyoruz. Bence, dijital dolar ve CBDC’ler, Bitcoin gibi merkeziyetsiz para birimleri’nin pazar payını tehlikeye sokmayacak ve Bitcoin’i tahtından indirmeyecek.

Kripto para yatırım şirketi Osprey Funds kurucusu ve CEO’su Greg King de parayı dijitalleştirmenin insanları Bitcoin gibi merkezi olmayan kripto para birimlerine iteceğini söyledi. King, paranın dijitalleştirilmesinin hükümetlere daha fazla kontrol verebileceğine ve insanları Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini benimsemeye zorlayabileceğine inanıyor.

ABD pilot testlere başlıyor

King ayrıca, hükümetlerin merkez bankası dijital para birimleri üzerinde sahip olabileceği kontrol düzeyine ilişkin endişeler olduğunu belirtti. Şu anda, farklı ülkeler CBDC’lerin uygulanabilirliğini araştırıyor ve vatandaş bilgilerinin gizliliği konusunda endişeler var. Özellikle eleştirmenler, dijital bir yuan çıkarmak üzere olan Çin’e de dikkat çekti. Çin belki de bu yüzden Bitcoin madencilerine büyük baskı yapıyor. Ülkedeki durum 2017’den çok daha ciddi görünüyor. G 7 zirvesinde de kripto paraların gündemde olacağına dair bilgiler var.

Federal Rezerv, dijital dolar planlarına devam etmeden önce Kongre’den yardıma ihtiyacı olabileceğini belirtti. Ancak milletvekilleri bu fikre şüpheyle yaklaştılar. Ayrıca, Mayıs ayında, dijital dolar projesi, ABD merkez bankası dijital para biriminin olası kullanımlarını test etmek için beş pilot proje açıklayacağını belirtti. Böylelikle, ABD‘de ilk test yapılmış olacak. Grayscale Investments CEO’su Michael Sonnenshein ve Osprey Funds kurucusu ve CEO’su Greg King, CNBC’den Bob Pisani ile dijital doların Bitcoin için ne anlama gelebileceğini tartıştıkları program büyük ilgi gördü.

Kaynak Finbold.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku