Digital Currency Group, dev kripto para borsasını satın aldı

0 4

Blockchain şirketlerine Digital Currency Group veya DCGye yatırım yapan en büyük kuruluşlardan biri İngiliz çokuluslu kripto para borsası Lunoyu satın aldı.

DCG ilk olarak 2014 yılında borsanın başlangıç ​​turuna yatırım yaparak Lunoda bir hisse satın aldı. O zamandan bu yana borsa köklerini 40 ülkeye yaydı ve şu anda platformunda beş milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahip.

Cointelegraph’ta yer alan habere göre Resmi bir duyuruda DCG Lunonun halihazırda faaliyet gösterdiği ülkelerdeki bölgelerini daha da genişletmesine yardımcı olmak ve diğer ülkelerde de piyasaya sürülmesine yardımcı olmak için “önemli bir taahhüt” yapacağını söyledi. DCG anlaşmanın mali koşullarını açıklamadı.

Lunonun kurucu ortağı ve CEOsu Marcus Swanepoel DCGnin satın almasıyla ilgili olarak sektör “önemli bir an” yaşarken DCGnin tam desteğini almanın tam zamanı olduğunu söyledi. Ayrıca satın almanın 1 milyar insanı 2030 yılına kadar daha iyi bir finansal sisteme yükseltmeye yardımcı olma hedeflerine ulaşma yeteneklerini önemli ölçüde hızlandıracağını da sözlerine ekledi.

Bugünkü bir tweette DCG satın almanın her iki şirketin de “daha iyi daha erişilebilir bir finansal sistemin oluşturulması ve benimsenmesini” hızlandırmasına yardımcı olacağını söyledi.

DCG Lunonun CEOsu liderliğinde bağımsız bir kuruluş olarak faaliyet göstermeye devam edeceğini DCGnin ise borsanın işini büyütmesine yardımcı olmak için liderlik ortaklık ve yatırım sermayesi sağlayacağını söyledi.

New York merkezli DCG şu anda 35 ülkede 160tan fazla şirketi destekliyor. Aynı zamanda toplam Bitcoin varlıkları kısa süre önce 3 milyar doları aşan dünyanın en büyük dijital varlık yönetimi şirketi Grayscale Investmentsin tam sahibidir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku