Digital Currency Group, dev kripto para borsasını satın aldı

Abone Ol
Digital Currency Group, dev kripto para borsasını satın aldı
Emre Boran
 • 09 Eylül 2020
 • Yazar:

  Blockchain şirketlerine, Digital Currency Group veya DCG'ye yatırım yapan en büyük kuruluşlardan biri, İngiliz çokuluslu kripto para borsası Luno'yu satın aldı.

  DCG, ilk olarak 2014 yılında borsanın başlangıç ​​turuna yatırım yaparak Luno'da bir hisse satın aldı. O zamandan bu yana, borsa köklerini 40 ülkeye yaydı ve şu anda platformunda beş milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahip.

  Cointelegraph’ta yer alan habere göre, Resmi bir duyuruda DCG, Luno'nun halihazırda faaliyet gösterdiği ülkelerdeki bölgelerini daha da genişletmesine yardımcı olmak ve diğer ülkelerde de piyasaya sürülmesine yardımcı olmak için "önemli bir taahhüt" yapacağını söyledi. DCG, anlaşmanın mali koşullarını açıklamadı.

  Luno'nun kurucu ortağı ve CEO'su Marcus Swanepoel, DCG'nin satın almasıyla ilgili olarak, sektör "önemli bir an" yaşarken DCG'nin tam desteğini almanın tam zamanı olduğunu söyledi. Ayrıca, satın almanın 1 milyar insanı 2030 yılına kadar daha iyi bir finansal sisteme yükseltmeye yardımcı olma hedeflerine ulaşma yeteneklerini önemli ölçüde hızlandıracağını da sözlerine ekledi.

  Bugünkü bir tweet'te DCG, satın almanın her iki şirketin de "daha iyi, daha erişilebilir bir finansal sistemin oluşturulması ve benimsenmesini" hızlandırmasına yardımcı olacağını söyledi.

  DCG, Luno'nun CEO'su liderliğinde bağımsız bir kuruluş olarak faaliyet göstermeye devam edeceğini, DCG'nin ise borsanın işini büyütmesine yardımcı olmak için liderlik, ortaklık ve yatırım sermayesi sağlayacağını söyledi.

  New York merkezli DCG, şu anda 35 ülkede 160'tan fazla şirketi destekliyor. Aynı zamanda, toplam Bitcoin varlıkları kısa süre önce 3 milyar doları aşan dünyanın en büyük dijital varlık yönetimi şirketi Grayscale Investments'in tam sahibidir.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Digital currency group ile ilgili her şey

  Digital Currency Group, dev kripto para borsasını satın aldı

  Digital Currency Group, dev kripto para borsasını satın aldı

  Blockchain şirketlerine, Digital Currency Group veya DCG'ye yatırım yapan en büyük kuruluşlardan biri, İngiliz çokuluslu kripto para borsası Luno'yu satın aldı. DCG, ilk olarak 2014 yıl...

  • 09 Eylül 2020
  Barry Silbert Bitcoin deki Yükselişin 2017 den Farklı Olduğunu Düşünüyor

  Barry Silbert Bitcoin deki Yükselişin 2017 den Farklı Olduğunu Düşünüyor

  Digital Currency Group tarafından kurulan bir dijital varlık yönetimi şirketi olan Grayscale Investments'in CEO'su Barry Silbert, mevcut kripto piyasası fiyat hareketinde son derece olumlu görü...

  • 20 Mayıs 2019
  Horizen Labs 4 Milyon Dolar Değerin Yatırım Topladı

  Horizen Labs 4 Milyon Dolar Değerin Yatırım Topladı

  Dağıtılmış kayıt defteri (DLT) tabanlı platformlar geliştiren Horizen Labs, geçtiğimiz günlerde bir duyuru yayınlayarak 4 milyon dolar değerinde yatırım topladığını açıkladı. ...

  • 17 Nisan 2019
  BAKKT'IN RAKİBİ COINFLEX TEN YENİ HAMLELER

  BAKKT'IN RAKİBİ COINFLEX TEN YENİ HAMLELER

  Kripto para tabanlı vadeli işlem sözleşmeleri sunan Coinflex, Digital Currency Group ve Polychain Capital gibi alanının önde gelen isimlerinden yüklü miktarlarda yatırım almayı başardı...

  • 16 Mart 2019
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.