Dev Şirket de Bitcoin e (BTC) Yöneldi

0 0

Morgan Stanley’in 150 milyar dolarlık yatırım fonu Bitcoin’e yatırım yapmayı düşünüyor.

Bloomberg haberine göre bankanın Counterpoint Global birimi kripto paralarda yatırımcıları için uygun seçenekleri araştırıyor. Haberde böyle bir yatırımın şirket ve regülatörlerin onayına ihtiyacı olduğu belirtildi.

Morgan Stanley konu ile ilgili yorum yapmazken Dennis Lynch liderliğindeki Counterpoint Global departmanı ağırlıklı olarak bilgi teknolojileri finans ve iletişim hizmetleri sektörlerindeki şirketlere yatırım yapıyor. Birimin en büyük yatırımları arasında Fastly Amazon Overstock Spotify ve Shopify gibi şirketler bulunuyor.

Bu arada Morgan Stanely dolaylı olarak  Bitcoin ile ilişkili çünkü banka şu anda Microstrategynin yüzde 10.9 hissesine sahip. Microstrategy geçen yıl Bitcoine yatırım yapmaya başladıktan sonra 2020nin sonunda yaklaşık 1.125 milyar dolar değerinde BTCye ulaşan kurumsal yatırımların önünü açtı.

Microstrategy CEOsu Michael Saylor “Altının getirisi Bitcoin kadar çekici görünmüyor” dedi ve şunları ekledi:

“Bu yüzden sonunda kripto paraları bulduk çünkü özünde kripto dünyasında dijital bir altın yaratabilirsiniz. Ve Bitcoin de bir dijital altındır. Bu nedenle enflasyonist bir ortamda itibari olmayan türevler değer deposu arıyorsanız mantıksal olarak Bitcoine dijital altın olarak bakmalısınız “

Kurumsal İlgi Devam Edecek

Teknoloji devi Teslanın BTCye yaptığı 1.5 milyar dolarlık yatırımını açıklamasının ardından büyük şirketlerin Bitcoin ile ilgili haber ve duyuruları birbirini izledi.

Kısa süre önce Amerikanın en eski bankası BNY Mellon Teslayı takip etti ve Bitcoin saklama hizmetlerini uygulamaya koydu. Bunları ardından ödeme devi Mastercard dahil oldu.  Broctagon Fintech Group CEOsu Don Guo şunları söyledi:

“NY Mellon’un ve Mastercard’ın son Tesla haberlerini takiben kripto para sektörüne girişi Bitcoin için başka bir fiyat patlamasına işaret ediyor. Böylesine büyük bir kurumsal onay dijital varlıkları bu yıl  daha da ileriye taşıyacak ve ana akımın ilgisinin bir sonucu olarak daha fazla artış bekliyoruz” 

Resmi duyurular dışında daha fazla büyük şirketlerin Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini benimseyeceğine dair bir sürü söylenti ve öneri var.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku