Dev kripto para borsasına ‘hayalet hesap’ suçlaması

0 2

Seul polis teşkilatının işlem hacimlerini şişirdiği iddiasıyla yerel kripto borsası Coinbite baskın düzenlediği bildirildi.

Güney Korenin en eski gazetesi Seoul Shinmun Coinbitin ofislerinin dolandırıcılık iddiasıyla basıldığını bildirdi. Borsa işlem hacimlerini şişirmek için birden fazla “hayalet hesap” kullanmakla suçlanıyor.

Coinbit işlem hacminin yaklaşık yüzde 99unun son aylarda manipüle edildiği ve bunun da en az 100 milyar won (yaklaşık 84 milyon dolar) “haksız kazanç” sağladığı iddialar arasında. Rapora göre Coinbitin muhasebe uygulamaları da yeteri kadar güçlü değil.

Coinbitin polis tarafından devam eden soruşturma sırasında operasyonları durdurduğu bildirildi.

Coinbit durumunu değerlendiren MakerDAOnun Asya-Pasifik bölgesindeki iş geliştirme ortağı Doo Wan Nam kullanıcılara merkezi olmayan borsalar aracılığıyla alım satım yapmalarını önerdi.

Katı kurallar geliyor

Güney Koreli kripto borsaları ve firmaları ülkenin kısa süre önce resmi olarak kripto para birimlerini Güney Korenin yasal sistemine getirecek bir yasayı değiştirmesiyle önümüzdeki yıldan itibaren daha katı kurallarla karşılaşacak.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku