Dev Kripto Para Borsası Coinbase 2020 Karını Açıkladı: 322 Milyon Dolar

0 5

Son Bitcoin boğa koşusu ABD merkezli dev kripto para borsası Coinbasein 2020de 1.2 milyar doları aşan gelirden 322 milyon dolar kâr sağlamasına yardımcı oldu ve kripto para devini Nasdaqta yaklaşan doğrudan listelemesinde halka açılmaya hazırlanırken oldukça güçlü bir konuma getirdi.

Coinbasein 2020deki 322 milyon dolarlık kârı 2019daki 30 milyon dolarlık zarara kıyasla geliri yıllık baz yüzde 140 artırdığı anlamına geliyor.

Dev kripto para borsasının gelirinin büyük bir kısmını alım satım komisyonlarından kazandığı ve Bitcoin fiyatının Eylül ayında 10.000 dolardan yıl sonunda 30.000 doların üzerine çıkmasıyla kripto para birimlerine olan ilginin geçen yılın sonlarında arttığı göz önüne alındığında bu sıçrama şaşırtıcı değil.

Coinbase kurucusu ve CEOsu Brian Armstrong yatırımcılara yazdığı bir mektupta şunları söyledi: “Coinbase iddialı vizyona sahip bir şirkettir: her kişi ve işletme için daha fazla ekonomik özgürlük inşa etmek. Herkes kendisi ve aileleri için daha iyi bir yaşam oluşturmalarına yardımcı olabilecek finansal hizmetlere erişimi hak ediyor ancak bugün için bu vizyondan çok uzaktayız.”

Piyasa değeri 100 milyar dolar olarak ölçülen Coinbase 2021in en çok beklenen halka arzlarından biri. Palantir Spotify ve Slack gibi diğer popüler Silikon Vadisi unicornları gibi Coinbase geleneksel halka arz sürecinden vazgeçmeyi seçerek hisselerini doğrudan piyasada alıp-satmalarına izin veren doğrudan listelenmeyi tercih etti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku