Dev Hedge Fonu: Volatiliteye Rağmen Kripto Para Yatırımlarımız Devam Edecek

24

New York merkezli hedge fonunun kurucusu ve CEO’su Daniel Loeb, yatırımcılara yazdığı bir mektupta Third Point Management, firmasının kripto para birimlerine yönelik olumlu tutumunu yineledi. Mektupta Loeb, firmanın CipherTrace, Bitwise ve FTX Derivatives Exchange gibi şirketlerde olduğu gibi yenilikçi kripto şirketlerini sürekli olarak finanse etme potansiyeline dikkat çekti.

Kripto para sektörü olgunlaşma aşamasında

Hedge fonları, geçtiğimiz yıl kripto para ekosistemine yapılan yatırımlarla ön plana çıktı ve Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimlerinin fiyatlarını yeni zirvelere taşımasına yardımcı oldu. Third Point gibi ana akım finansal yönetim firmalarının doğrudan veya dolaylı olarak sektöre girişi, endüstrinin olgunluğa ulaştığını gösterdiği için özellikle kripto ekosistemi için iyi bir görünümü temsil ediyor.


Kripto para ekosistemi geliştikçe ve trilyon dolarlık bir sektör haline geldikçe, düzenleyicilerin dikkati ve ilgisi bu eksene odaklanmaya başladı. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bitcoin ETF’sini onaylama konusunda hala istekli görünmüyor. Endüsrideki birçok kişi, bu kararı büyüyen sektörü bastırmanın bir yolu olarak görüyor, Bu durum, Brezilya, Almanya, Kanada ve İsviçre gibi birçok gelişmiş ekonomide farklı. Ancak Daniel Loeb, Blockchain teknolojinin mükemmel eğilimlerini vurgulayarak olayları farklı bir şekilde yorumluyor ve şu noktayı vurgulyor:

 Kripto para birimleri, popüler olarak alternatif ve spekülatif bir varlık sınıfı olarak görülse de, ekonominin geniş alanlarını etkileyen mükemmel bir teknoloji olma potansiyeline sahip. Teknoloji, inovasyonun tüm çekici özelliklerine sahip: daha fazla kapsayıcılık ve erişim, benzersiz şeffaflık sağlayan merkeziyetsiz bir model, potansiyel olarak daha düşük maliyetlerle daha yüksek hızlar ve kullanıcılar ve geliştiriciler için bağımsızlık duygusu sağlıyor.

Volatilite kabul edilebilir bir olgu!

Fonu Yönetim Altındaki Varlıklarda (AUM) 17 milyar doların üzerinde olan milyarder yatırımcı, firmanın kripto para ekosistemine stratejik yatırım yapmaya devam edeceğini söyledi. Portföylerindeki kripto para yatırımlarını artırmaya ve sektörümüzdeki çeşitli alanlar için fırsatlar yaratmaya devam edeceğini belirten Loeb, endüstrinin yarattığı volatilite gerçeğinden habersiz değil. Yönetici, kripto sektörüne maruz kalmalarını, sermayenin önemli riski ile orantılı olacak şekilde boyutlandıırdıklarını da sözlerine ekledi.

Gelişmekte olan birçok varlık sınıfı gibi, fiyat ve duyarlılıkta aşırı oynaklık olmasını norla gören iş adamı bu endişelerin, Blockchain teknolojinin sunduğu inanılmaz yıkıcı potansiyelin gölgesinde kaldığını ifae eti. Beyaz Saray, milletvekilleri arasında bölünmeye neden olan iki taraflı altyapı tasarısına kripto hükümlerini yerleştirmenin bir yolunu ararken, bu teknolojinin doğal benzersizliği özellikle herkes tarafından kabul ediliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku