Ünlü CEO: Değer Deposu Arayanlar Bitcoin’den Ethereum (ETH)’a Geçiyor!

36

Ethereum (ETH) boğaları, ETH fiyatını 3 bin doların üzerine taşımaya kararlı. An itibariyle, ETH, yüzde 8.34’lük bir artışla ve 344 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 2946 dolardan işlem görüyor. 2  Mayıs ayından bu yana ilk kez ETH fiyatı 3 bin seviyelerini geçti.

EIP 1559 güncellmesi fiyata ivme kazandırdı

Ehereum’daki büyük ralli, Ethereum 2.0 Proof-of-Stake (PoS) uygulamasının önünü açan Ethereum London hardfork’unun başlatılmasıyla geldi. Bu gelişme, ETH topluluğunda büyük heyecan yaratttı. EIP-1559’un uygulanması ve ücret indiriminin, ETH Blockchain’de gerçekleşen DeFi etkinliğini tetiklemesi muhtemel. Bu şaşırtıcı fiyat artışı ile ETH, sosyal medyadaki kripto para tartışma oranlarına hakim olmaya devam ediyor. Öte yandan, zincir veri sağlayıcısı Santiment, Bitcoin ile ilgili tartışmaların bir ayın en düşük seviyesine düştüğünü bildirdi.

En popüler Bitcoin ve ETH tartışması bir kez daha alevlendi. Ethereum 2.0’ın tam lansmanından sonra Bitcoin‘in performansını geride bırakan ETH ile ilgili kripto alanında çok fazla iddia  var. Bu haftanın başlarında Reuters Küresel Piyasalar Forumu’nda konuşan Pantera Capital CEO’su Dan Morehead, yaklaşmakta olan güncellemenin Ethereum’un Bitcoin’i geride bırakmasına yardımcı olacağını belirtti. Ethereum, mevcut İş Kanıtı’ndan (PoW) Hisse Kanıtı (PoS) modeline geçeceğinden, Ether’in enerji tüketiminde önemli bir düşüş olacaktır.

Ethereum Bitcoin’i geride bırakacak

Morehead, güncelleme ile ortaya çıkacak bu gelişmenin Ether’in merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarında geniş uygulamasını daha da artıracağına ve böylece Ethereum’un Bitcoin’i aşmasına yardımcı olacağına inanıyor. Yönetici şunları söyledi:

 Servet depolamak isteyen yatırımcılar, Bitcoin’den Ether’e geçecekler.

Popüler Analistten Kritik Bitcoin, Ethereum, VeChain ve Kava Analizi!

Bu yıl şimdiye kadar Ethereum, Bitcoin’i büyük bir farkla geride bıraktı. Bitcoin‘in yıl başından bugüne getirisi yüzde 30 iken, ETH yüzde 300 gibi şaşırtıcı bir getiri ile işlem görüyor. Londra hardfork, ETH geliştiricilerinden beklentileri daha yüksek bir platforma kurdu. Vitalik Buterin’in dediği gibi, Ethereum 2.0’ın bu yıl sonunda veya 2022’nin başlarında piyasaya sürülmesini bekleyebiliriz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku