Dev banka Bitcoin ve Ethereum hizmetleri sunacak

Dev banka Bitcoin ve Ethereum hizmetleri sunacak
  • 28 Mart 2020

Güney Kore'nin en büyük bankası KB Kookmin, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi varlıklar için kripto para depolama sunmaya başlayacak.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Yerel haber organı Digital Today'den The Block'un haberine göre; Banka Güney Kore Mülkiyet Ofisine "KB Dijital Varlık Saklama" adı altında başvurdu. 31 Ocak'ta yapılan başvuru, bankanın yakında hizmete başlayacağının bir göstergesi.

Bir KB Kookmin Bank yetkilisi Digital Today'e, yeni hizmetin Haziran 2019'da Blockchain geliştiricisi Atomrigs Lab ile başlattıkları katkıya bağlı olduğunu, ancak belirli bir lansman tarihi vermeyi reddettiğini söyledi.

Haziran 2019'da KB, kripto velayet hizmeti geliştirmek için Atomrigs Lab ile ortaklık kurdu. Atomrigs Lab, çok taraflı bilgi işlem (MPC) ve şifreleme teknolojisi kullanarak kripto para birimlerini koruyan bir kurum.

Bu teknolojide, sabit bir anahtar yerine, sürekli değişen parolalarla korunan bir koruma anahtarınız vardır. Parolalar ayrı olarak saklanır, ancak işlenirken toplu olarak kullanılabilir.

Saklama hizmetinin ötesinde KB, ticaret, yatırım danışmanlığı ve varlık yönetimi gibi hizmetler sunmaya hazırlanıyor.

Bankanın kripto dünyasına girişinin Güney Kore'nin tüm finans sektörü üzerinde katalizör etkisi olabilir. Ayrıca rakip bankalar Shinhan, Hana ve Woori'nin kripto para birimi endüstrisine girmesine yardımcı olabilir.

Bu ayın başlarında, Güney Koreli politikacılar kripto şirketlerine kara para aklama konusunda katı kısıtlamalar getiren yasalar aracılığıyla oy kullandılar. Yasa, tüm kripto şirketlerinin ülkedeki düzenlemelere uymasını gerektiriyor.

Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

Kb kookmin ile ilgili her şey

Dev banka Bitcoin ve Ethereum hizmetleri sunacak

Dev banka Bitcoin ve Ethereum hizmetleri sunacak

Güney Kore'nin en büyük bankası KB Kookmin, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi varlıklar için kripto para depolama sunmaya başlayacak. BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN Yerel haber o...

  • 28 Mart 2020
UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.