JPMorgan Altın ve Bitcoin (BTC) Tartışmasında Son Sözü Söyledi!

428
Bitcoin (BTC) fiyatı, Ekim ayının başlamasıyla birlikte yeni bir yükseliş ivmesi gördü. Lider kripto para birimi, geçtiğimiz aydaki kayıplarını çoktan telafi etti. BTC, 56 bin  dolar seviyesin üzerine çıkarak, 5 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

 Kurumsal yatırımcı, altından Bitcoin (BTC)’e yöneliyor

Bitcoin fiyatı, tekrar artmaya başlarken, kurumlar da tekrar BTC’ye yöneliyor. Yakın tarihli bir JP Morgan raporuna göre, kurumsal yatırımcılar, altından Bitcoin’e yöneliyorlar. Rapor ayrıca, son BTC fiyat artışını ABD’nin Bitcoin’i yasaklama planları olmadığına dair güvence vermesine bağladı. Kurumsal yatırımcıları altından Bitcoin’e doğru iten en önemli faktörün, piyasadaki artan enflasyon olduğu bildirildi. JP Morgan, kurumsal yatırımcıların bu noktada altından daha iyi bir enflasyon koruması olarak görülen BTC’ye yatırım yaptığına inanıyor.

 

Altın Fiyatları Toparlanmaya Başladığında Bitcoin Düşüşe mi Geçecek?
 
JPMorgan, “Yatırımcılar arasında enflasyon endişelerinin yeniden ortaya çıkması, Bitcoin’in enflasyondan korunma aracı olarak kullanılmasına olan ilgiyi yeniden canlandırdı. Kurumsal yatırımcılar Bitcoin’e geri dönüyor , belki de BTC’yi altından daha iyi bir enflasyon koruması olarak görüyorlar.” ifadesini kullandı. Piyasada yakından takip edilen analistlerin çoğu, yıl sonunda 100 bin BTC fiyat tahmininde cesur olsalar da, JP Morgan’ın Bitcoin raporu, piyasadaki artan talebin BTC’yi güçlendirdiğini iddia ediyor.

4. çeyrekte yeni ATH bekleniyor

Bitcoin, an itibariyle Nisan ayında ulaştığı 64,683 dolarlık ATH değerinden yüzde17 daha düşük bir seviyeden işlem görüyor. BTC, Nisan ayında kısa vadeli bir zirveye ulaştı ve ardından lider kripto para biriminin fiyatı Mayıs ve Haziran aylarında yüzde 50’den fazla düştü. Ekim ayına girerken, Bitcoin umut vaat eden bir boğa döngüsüne hazırlanıyor. Yatırımcı güveni tazelendi ve piyasadaki hissiyat tekrar yükselişe geçti. Kârlı cüzdan sayısı da aylık en yüksek seviyeye ulaştı.

 

Bitcoin, KORONAVİRÜS krizinin zirveye ulaştığı ilk çeyrekte görüldüğü gibi geleneksel pazarın düşüşte olduğu zamanlarda büyüdü. Evergrande krizi saatli bomba gibi ilerlerken, finans piyasası yeniden zayıf görünüyor. kurumsal yatırımcıların Bitcoin için altın ve diğer geleneksel korunma yatırım araçlarından vazgeçmelerinin temel nedenlerinden biri de bu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku