Deutsche Bank: Yatırımcılar dolardan ve enflasyondan korunmak için Bitcoin e yöneliyor

0 0

 Deutsche Bankın stratejisti Jim Reid: Yatırımcıların dolar riskinden ve enflasyondan korunmak için altın yerine bitcoin kullanmayı giderek daha fazla talep ediyorlar dedi. Reidin araştırması yakın zamanda JPMorgan analistleri tarafından yayınlanan ve kurumsal yatırımcıların altından bitcoine geçtiğini gösteren bir araştırmayla aynı doğrultuda.

Altından Bitcoine ile Geçen Yatırımcılar

Deutsche Bankın araştırma stratejisti Jim Reid aşı sonrası bazı yatırımların performanslarını tartışan bir raporda “Tuhaflıklardan biri bir yandan altın (% -36) ve gümüş (% -44) arasındaki ani bir fark olmuştur. Zerohedge yayınına göre diğer tarafta bitcoin (+% 13.4) ”. Reid bunu şöyle yorumladı:

Ayrıca altının dolar riskinden enflasyondan ve diğer şeylerden korunmak için kullanılması rolünü bitcoin ele geçiriyor gibi görünüyor.

Reid “Bitcoin bir gecede + % 3 daha yükseldi ve kendi başına bir ivme yaratıyor gibi görünüyor. Giderek daha fazla yatırımcı yatırım yapmak için güvenilir bir varlık olarak ortaya çıktığını görmeye başladıkça son altı hafta içinde % 70in üzerinde bir artış oldu. ” Reid kısa süre önce Deutsche Bankın Kasım ayı Konzept raporunda “Uzun vadede merkez bankası dijital para birimlerinin nakit paranın yerini alacağını” yazdı.

Son zamanlarda JPMorganın analistleri kurumsal yatırımcıların altın borsasında işlem gören fonlardan (ETFler) Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) aracılığıyla bitcoine geçtiklerine dikkat çekti.

Bazı riskten korunma fonu yöneticileri ünlü milyarder yatırımcılar Stan Druckenmiller de dahil olmak üzere Bitcoinin bir değer deposu olarak altını yenebileceğini söyledi. Başka bir hedge fonu yöneticisi Bill Miller her büyük bankanın sonunda bitcoine yatırım yapacağını söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku