DeFi, büyümek istiyorsa bu zorluğu aşmalı

0 0

Blok zinciri güvenlik şirketi Quantstampın CEOsu ve kurucu ortağı olan Richard Ma güvenliğin merkezi olmayan finansın (DeFi) büyümesi için en büyük zorluk olduğunu söyledi.

Richard Ma merkezi olmayan finansın finansal ekosistemimizi değiştirme potansiyeline sahip olduğunu ancak güvenliğin büyük bir sorun olmaya devam ettiğini vurguladı.

Unitize dijital konferansında konuşan Ma; “Güvenliğin DeFi’nin büyümesi için çok önemli olduğunu düşünüyoruz” dedi. Ma DeFi saldırılarına dikkat çekerek sadece bu yıl DeFi projelerinden 26 milyon dolar çalındığını belirtti.

DEFİYE ARTAN İLGİ

DeFi ekosistemi Aralık 2019daki 700 milyon dolardan şu anda 2 milyar dolara çıkarak neredeyse üç kat büyüdü. Ma bu büyümenin alternatif bir finansal sistem arzusunu göstediğini söyledi.

Ma; “Bankalar giderek daha fazla para basıyor ve geleneksel finansal sistemdeki faiz oranları oldukça düşük. Yani insanlar daha iyi seçenekler arıyor” dedi.

GÜVENLİK SORUNLARI

Maya göre DeFi projeleri finansal kapsayıcılık daha iyi faiz oranları ve düşük maliyetler vaat ederken birçoğunun güvenlik cephesinde hala eksikleri ve kullanıcıların fonları için kritik güvenlik açıkları var.

Risk gerçekleşmeden önce güvenliğin sağlanmasının önemine dikkat çeken Ma; güvenlik denetimlerinin yanı sıra canlı güvenlik izlemesi artan şeffaflık ve sigortaya odaklanmanın DeFinin potansiyelini artırmanın yolu olacağını belirtti.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku