Decred kurucu ortağı PayPal ve kriptoyu garip bir kombinasyon olarak niteledi

0 0

İddialara göre PayPal kripto varlıklarla ödeme için çalışmalar yapıyor. Decredin kurucu ortağı Jake Yocom-Piatt kripto para birimlerinin PayPalın modeline uymayabileceğini söyledi.

“Eşleştirme uygun görünmüyor”

Son haberlere göre PayPal kripto ve blok zinciri ile ilgili iş pozisyonlarını doldurmaya başladı. PayPal’in kripto varlıkları listesine alacağı iddiaları sorulan Yocom-Piatt bu bir adımın dijital varlıkların daha fazla kullanılabilirlik getirmesine rağmen hareketin PayPalın sistemiyle uyumlu olmayacağını ifade etti.

Yocom-Piatt; “PayPal kullanıcılarını meşru bir şekilde edinilmiş fonlara erişimden yoksun bırakma konusunda ünlü” dedi.

Decred kurucusu “Fonların bu şekilde kısıtlanması kripto para birimlerinin önlemek için tasarlandığı şeydir. Dolayısıyla PayPal-kipto entegrasyonu gerçekten oluyorsa tuhaf bir kombinasyon haline geliyordur” değerlendirmesinden bulundu.

Slate Şubat 2020 tarihli makalesinde “PayPal yan kuruluşu Venmo ile birlikte ödeme notu alanında ABD yaptırımlarının ihlal edildiğini gösterebilecek anahtar kelimeleri otomatik olarak işaretleyen bir sistem kullanıyor” tespitinden bulunmuştu.

Öte yandan parayla ilgili olmasa da bu terim işaretlemesi hadisesinde  benzer bir durum son aylarda kripto-YouTuberların başına da geldi. Birçok kanal içerik işaretlemesi nedeniyle yasaklandı.

Kripto bunun tam tersi

Bitcoin özünde hükümet kontrolünden uzakta bir değer aktarımı ve depolama yöntemi olarak hizmet ediyor. Bunun aksine PayPal gibi ödeme hizmetleri kontrollü parametreler içinde devlet para birimlerini kullanıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku