Decentrader Araştırması: Bitcoin 4. Çeyrekte Bu Seviyeye Ulaşacak!

271

Analist Filbfilb, piyasanın yukarı yönlü olmasını beklerken, önemli bir kötü haber olması dışında Bitcoin’i aşağı yönlü tetikleyebilecek hiçbir şey olmadığını söylüyor. Yeni araştırmalara göre Bitcoin (BTC) bu yılın dördüncü çeyreğinde en az 85.000 dolara gidiyor ve 100.000 doları geçebilir. Cuma günkü en son piyasa güncellemesinde, ticaret platformu Decentrader, yükseliş eğilimindeki orta vadeli BTC fiyat tahminini açıkladı.

Bitcoin için sonraki durak 85.000 dolar

BTC/USD bu hafta 50.000 doların altında tutulmasına rağmen, zincir içi ölçümler analistlerin Bitcoin fiyat hareketinde sıkı bir şekilde yükselişe geçmesine neden oldu. Decentrader analisti Filbfilb, Bitcoin’in, yalnızca tüm zamanların en yüksek rövanşını değil, aynı zamanda yıl sona ermeden önce 100.000 dolarlık bir seviyeyi aşacağını öngörüyor.Analistin konuya ilişkin açıklaması şöyle:

Yani yakın vadede yükseliş sinyalleriyle, 100.000 dolarlık psikolojik engeli aşmadan önce, BTC’yi 85.000 dolara çıkaran büyük bir koşuya hazırlanıyor olabiliriz. Bitcoin, 2021’in dördüncü çeyreği için patlamaya hazır.

Bitcoin’in fiyat performansı, bir süredir ana ağ temelleri ve zincir üstü verilerle bir yakalama oyunu oynadı. 2020’deki olaylara benzer şekilde, bu yılın geri kalanını yukarı doğru bir baskının karakterize etmesi bu sürecin mantıklı bir sonucu olabilir. Ancak bu sefer, Bitcoin (BTC)’in dolar cinsinden fiyatı, daha yüksek bir büyüklük sırasına sahip olmalı.

Altcoin’ler iyimserliği paylaşamıyor

Ticaret platformu Decentrader analisti Filbfilb, Bitcoin fiyatı önümüzdeki haftalarda beklendiği şekilde yükselirse, o zaman ilk büyük hedefin 1.618 fib geri çekilme seviyesini 85.900 dolarda önden çalıştıran bir seviye olacağını düşünüyor. Analist, bu konudaki sözlerine şunları da ekliyor:

Bunun ana döngü yüksek olacağını düşünmüyoruz, ancak bizi 100.000 doların ötesine götürecek potansiyel bir parabolik koşunun önünde bir direnç noktası sunabilir.

Bitcoin, cuma günü, piyasayı karakterize eden yukarı veya aşağı bir yörünge eksikliği ile 47.000 dolar civarında bir daire çizdi. Altcoin’ler, Shiba Inu (SHIB) gibi birkaç istisna dışında zarar gördü. Ancak ilk 10 kripto para birimi günlük kayıplarda Bitcoin’den daha iyi performans gösterdiğinden, genel olarak trader’ları hayal kırıklığına uğrattı. Ethereum (ETH) %5,2, grubun en kötü performansı gösteren kripto para birimi Solana (SOL) ise 24 saat içinde %12 değer kaybetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku