Danimarka, yolsuzlukla mücadelede Blockchain kullanımından yana

Abone Ol
Danimarka, yolsuzlukla mücadelede Blockchain kullanımından yana
Gökçe Hürata
 • 14 Eylül 2020
 • Yazar:

  Danimarka hükümetini temsil eden Kalkınma İşbirliği Bakanlığı, Uluslararası Yolsuzlukla Mücadele Konferansı'nda (IACC) yolsuzlukla mücadelede nasıl bir yol izlenmesi gerektiğine dair bir rapor yayınladı.

  Rapor, Blockchain teknolojisini, birçok idarenin derinliklerine işlenen siyasi yolsuzlukla mücadele için dijital bir araç olarak gösteriyor.

  Dijitalleşme yardımı ile yolsuzluğu önlemek için yeni araçlar sunuldu. Danimarka hükümeti, satın alma ve kamu hizmetleri Blockchain teknolojisi ile dijitalleştirildiğinde finans ve arazi mülkiyeti dağıtımına ilişkin şeffaflığın sağlanabileceğini düşünüyor.

  Kalkınma İşbirliği Bakanı Ulla Tørnæs, "Dijital teknolojilerle artık yolsuzlukla mücadele için yeni araçlarımız var. Bu rapor ile potansiyel ve ikilemler hakkında bir tartışma başlatmak istiyoruz. Bir yandan muazzam olasılıklar var, diğer yandan onlarla birlikte gelen riski de unutmamalıyız” sözlerini kullandı.

  Blockchain, anonim raporlama ve kitle kaynak kullanımı yoluyla bilgi uçurmak için yeni yollar açıyor.

  Örneğin, Çin kısa bir süre önce yargıçlarının ve polis yetkililerinin izlenmesini geliştirmek ve yolsuzluğu azaltmak için Blockchain tabanlı sistemleri kullanma planlarını belirledi.

  Ayrıca raporda, yolsuzlukla mücadelede dijitalleşmenin kullanılmasında kadın ve erkeklerin nasıl etkilendiğine de ayrı bir önem verildi. Gelişen ülkelerdeki kadınların çoğu, erkeklerin aksine teknolojiye erişmeyi reddediyor.

  Tørnæs, "Raporda, genel olarak kadınların internet, mobil teknoloji ve dijital çözümlere daha az erişimi olduğu için, teknoloji kullanımının gelişmekte olan ülkelerdeki erkekler ve kadınlar arasındaki mevcut bölünmeleri nasıl artırabileceğine dair özel bir odak noktası var'' dedi.

  Kripto para piyasasıyla ilgili en güncel haberlerden ve analizlerden anında bilgi sahibi olmak için bizi Twitter - Facebook hesaplarımızdan ve Telegram grubumuzdan takip edebilirsiniz…

  Danimarka ile ilgili her şey

  Danimarka, yolsuzlukla mücadelede Blockchain kullanımından yana

  Danimarka, yolsuzlukla mücadelede Blockchain kullanımından yana

  Danimarka hükümetini temsil eden Kalkınma İşbirliği Bakanlığı, Uluslararası Yolsuzlukla Mücadele Konferansı'nda (IACC) yolsuzlukla mücadelede nasıl bir yol izlenmesi gerektiğine dair bi...

  • 14 Eylül 2020
  İSVİÇRE'NİN EN BÜYÜK ÇEVRİMİÇİ PERAKANDECİSİ DIGITEC GALAXUS KİPTO PARA KABUL ETMEYE BAŞLADI

  İSVİÇRE'NİN EN BÜYÜK ÇEVRİMİÇİ PERAKANDECİSİ DIGITEC GALAXUS KİPTO PARA KABUL ETMEYE BAŞLADI

   Önde gelen İsviçre çevrimiçi perakendecisi Digitec Galaxus, kripto para birimlerini kabul edeceğini açıkladı. Duyuruya göre dükkan 200 CHF'den fazla alımlar için (yaklaşık 200 $...

  • 19 Mart 2019
  UNITY, BLOCKCHAIN TABANLI, OYUN İÇİ TOKEN SİSTEMİ PATENTİNİ AÇIKLADI

  UNITY, BLOCKCHAIN TABANLI, OYUN İÇİ TOKEN SİSTEMİ PATENTİNİ AÇIKLADI

  Danimarka merkezli oyun motoru geliştiricisi Unity'nin oyun içi kripto para birimi tokenlarıyla ilgili bir patent başvurusunda bulundu. Unity CEO'su dünyadaki video oyunlarının yaklaşı...

  • 09 Mart 2019
  UYARI: Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Sayfada yer alan ifadeler, hiçbir şekilde veya suretle alış veya satış teklifi olarak değerlendirilmemelidir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyelerin kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek durumlardan KriptoArena.com sitesi sorumlu değildir.