CZ’ye göre Bitcoin halving fiyatları nasıl etkileyecek?

0 0

Bitcoin ödülünün yarıya inmesinin BTC fiyatını nasıl etkileyeceğine dair birçok yorum yapıldı. Peki fiyat yükselecek mi yoksa BTCnin doğası çok fazla fiyatlandırma gerektirecek mi?

Spot kripto borsalarında dünyanın en büyük hacmine sahip Binance borsasının CEOsu Zhao Changpenge veya bilindiği gibi CZye göre bunu tartışmak bile mantıksız. Singapurdaki Bloomberg ile yaptığı bir röportajda konuya atıfta bulunan CZ ödül yarısının tarihsel örneklere bakarak kripto endüstrisi için olumlu olacağı yönünde bir yorumda bulundu.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Madenciler Bitcoinler’ine daha sıkı yapışabilir

Zhaoya göre her 4 yılda bir periyodik olarak gerçekleşen ödülün yarıya indirilmesi Bitcoinin fiyatlandırmasının başka şekillerde patlamasına neden olabilir. Madenciler kâr-zarar çizgilerinin hemen altında BTC satmak yerine Bitcoinlerini daha sıkı tutabilir ve gizleyebilirler.

CZ “Tabii ki fiyatı yükselten psikolojik bir faktör var ama aslında arz kısıtlanıyor ve talep hızla artıyor” şeklinde görüş bildirdi…

Bir konferanstaki konuşmasında Zhao şunları söyledi:

“Son birkaç ayda hem işlem hacminde hem de gelirde önemli artışlar gördük. Koronavirüs salgınının küresel ekonominin geniş alanlarını etkilediğini görüyoruz. Kripto borsaları kendilerini bu konuda izole etmeyi başardı. Yatırımcılar evden bile işlemlerine devam edebilir. Binance olarak yeni ürünleri hedeflemeye ve iş gücümüzü artırmaya devam ediyoruz. Birçok borsa zaten benzer planlara sahip olduğunu açıkladı. Fiziksel olarak çalışanların işe gelmesi gerekmeyen işletmeler ekonominin daha küçük bir parçasını oluştursalar da artık geçmişte olduğundan daha güçlüler. Ayrıca parasal genişleme dijital varlıklara olan ilgiyi daha da artırdı. Yapacak çok işimiz var ve çok sayıda çalışan almamız gerekiyor. Şimdi işe alım için iyi bir zaman.”

Salgının günlük hayatı nasıl ve ne kadar değiştirdiğine değinen Zhao “Benim için fazla bir değişiklik olmadı. Seyahat ve konferans sayısı açık bir şekilde azaldı. Ama ben kendi kendini yöneten biriyim. 1 hafta evden ayrılamayabilirim. Sorun değil” dedi…

Sabit para ve Çinin dijital para girişimleri hakkında konuşan CZ “Tether tarafından yönetilen sabit paraların kripto para evreninde orta bir zemine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Burada Tetherin şeffaflık eksikliği olumsuz bir nokta olarak görülebilir. Binanceın sabit parası da dahil olmak üzere buradaki seçenek çok büyük… Ve daha fazla stabilcoin kripto endüstrisi için daha iyi olurdu. Çinin dijital parasını rakip olarak görmüyorum. Belki bazı olumlu durumlar olabilir. İnsanlara ekstra bir seçenek sağladığı için … Yüksek derecede özgürlük sağladığı ve insanların birbirlerine ucuz ve kolay para göndermesine izin verdiği sürece bu teknolojiye değer vermeye devam edeceğiz. Başka bir madeni para yaparsa bu endüstri için insanlar için iyi olurdu” yorumunu yaptı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku