Cuma günü Bitcoin için oldukça kritik

0 0

28 Ağustos Cuma günü yaklaşık 62 bin BTC opsiyonunun süresi dolacak.

Bitcoin vadeli işlemlerinin ve opsiyonlarının süresinin dolmasının BTCnin fiyatı üzerinde somut bir etkiye sahip olduğu bilinen bir gerçek.

Olasılıklar dahilinde Bitcoin cuma gününden önce veya sonra 11 bin 200 veya hatta 11 bin doları test edebilir.

Her Bitcoin alım satım ayının son haftası vadeli işlemler ve opsiyonlar gibi BTC türev ürünlerinin süresinin dolmasıyla aynı zamana denk gelmesi açısından önem teşkil ediyor. İlkine gelince kripto yatırımcıları arasında her ayın son cuma günü CME Bitcoin vadeli işlemlerinin sona ermesinin BTCnin fiyatı üzerinde olumsuz bir etkisi olduğuna dair yaygın bir inanç var.

 Bitcoin ticareti uzun yol kat etti ve CME grubu Binance ve Deribit gibi çoklu kripto borsalara ek olarak artık BTC Opsiyonları sunuyor. Skew.comdaki ekibe göre toplam 62 bin BTC opsiyonunun süresi 28 Ağustos cuma günü dolacak. 

62 bin BTC opsiyonunun sona ermesi hareketlilik anlamına gelebilir

Bu kadar büyük miktardaki Bitcoin opsiyonunun sona ermesinin bugün ile cuma günü arasında bir miktar dalgalanma getirmesi bekleniyor. Bu hareketlilik Bitcoinin yükselen takozunu görebilir

BTCnin değeri 11 bin dolara kadar düştü. Bu senaryo Crypteriumdaki ekip tarafından şu şekilde tanımlandı.

Teknik analize göre resim aynı kalıyor: göstergelerde yükselen bir takoz ve güçlü düşüş sapmaları var. Bütün bunlar en az 11 bin dolara düşüş olduğu anlamına geliyor.

Fakat sessizlik uzun sürmeyebilir. 28 Ağustosta 62 bin BTC yani 7 milyar dolar  tutarında opsiyonların süresinin dolması bekleniyor. Bu durum hareketlilikte önemli bir artışa ve ilk kripto para biriminin fiyatında gözle görülür bir değişikliğe yol açabilir.

Sonuç

Rekor bir 62 bin BTC opsiyonunun süresi bu cuma günü doluyor ve önemli Bitcoin dalgalanmaları bunların sürelerinin dolmasına eşlik edebilir. Teknik analiz sayesinde BTCnin 11 bin dolara kadar düşmesine neden olabilecek yükselen takoz modeli göz önüne alındığında bir düşüş daha olası görünüyor.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku