CryptoQuant CEO’su Yatırımcılara Seslendi: Şimdi Tam Zamanı!

0 48

CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin (BTC) fiyat hareketinde yükseliş beklediğini ve Bitcoin’e yatırım yapma zamanının geldiğini söylüyor.

Paylaştığı yeni bir tweet’te Ki Young Ju, 124.600 takipçisine, yatırım yapmak için ayırdıkları paraları lider kripto para birimine koyma zamanının geldiğini söyledi.

Bu tezini desteklemek için Ki Young Ju, BTC rezervlerini borsalarda depolanan tüm stablecoin rezervlerine bölen bir ölçü olan Bitcoin fiyatı ile stablecoin oranı arasındaki korelasyona işaret etti. CryptoQuant yöneticisine göre, düşen stablecoin oranı, Bitcoin’in ve daha geniş kripto pazarının bir sonraki adım için hazırlanabileceğini gösteriyor.

“Kripto piyasası arz / talep açısından daha iyi hale geliyor. USDC’nin yükselişi sayesinde tüm borsalarda nispeten çok sayıda stabilcoin var. BTC varlıkları hızla düşüyor. İşte, USD cinsinden BTC’nin tüm borsalardaki stablecoin’lere bölünmesiyle elde edilen oran.”

Düşen stabilcoin oranının yanı sıra Ki Young Ju, stabilcoin piyasasının alım sinyallerinin yanıp söndüğünü söylüyor.

“Tüm stabilcoinler için, düzenleyen olay sayısı artıyor, paraya çevirme etkinliği sayısı ise azalıyor. Arz ve borsa varlıklarında dolaşan stablecoin’ler dün tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Daha fazla insan kripto para satın almak için fiat aracılığıyla stablecoin satın alıyor. Bu olumlu bir gelişme.”

17 Mart’ta Bitcoin 60 bin dolar seviyesini  kırmak çabaladığında, Ki Young Ju, stablecoin piyasasını inceledi ve BTC’nin başka bir ralli başlatmasının daha uzun süreceğini tweet’ledi. Buna sebep olarak ise “stablecoin varlıkları ile karşılaştırıldığında USD cinsinden çok fazla BTC var” dedi.

CoinMarketCap‘e göre tweet’inden sekiz gün sonra BTC 50.858 dolara geriledi

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku