Craig Wright in eşi 10 milyarlık Bitcoin davasında sorgulanacak

0 2

Satoshi Nakamoto olduğunu öne süren Craig Wrightin eşi 10 milyar dolarlık Bitcoin davası kapsamında sorgulanacak. 

ABDde Florida federal yargıcı Bruce Reinhart Londradaki Kraliçe Hakimler Heyeti Birimine uluslararası adli yardımlaşma talebinde bulundu.

Florida mahkemesi halihazırda İngilterede ikamet eden Craig Wrightin eşi ve iki iş ortağını 10 milyar dolarlık Bitcoin soruşturması kapsamında sorgulamayı istiyor.

Söz konusu dava merhum bilgisayar dehası Dave Kleimanın erkek kardeşi Ira Kleiman adına açıldı.

Ira 2018 yılında Wright aleyhine 10 milyar dolarlık dava açtı ve Wrighti 2013 yılında yaşamını yitiren Dave Kleimandan 1.1 Bitcoin çalmakla suçladı.

Kleiman Wrightten en az 300 bin Bitcoin varlıklarını talep ediyor. Wright ise hırsızlık yapmadığını ve Bitcoinin mucidinin kendisi olduğunu söylüyor.

Son mahkeme dosyasında Kleiman Craig Wrightin eşi Ramona Wattsın The Satoshi Affair kitabının yazarı Andrew OHaganın ve Wrightin iş ortağı olan Robert MacGregorun sorgulanmasını talep etti.

Kleiman OHaganın Wright eşi ve iş ortaklarına kitabını yazarken geniş kapsamlı erişim sağladığını öne sürüyor. 2016 yılında basılan kitapta Wright Satoshi Nakamoto olduğunu iddia ediyor.

Kleiman tarafı Ramona Wattsın sorgulanmasının gerekli olduğunu çünkü Ramonanın Wrightin eşi ve davacı tarafın iddialarının altındaki gerçekleri bilen kişi olduğunu belirtiyor.

Kleiman tarafı ayrıca Watts ve Wrightin 2011 yılından bu yana Dave Kleimanın şirketleri ile ilişkisinin bulunduğunu ve Wrightin Dave Kleiman ile olan ticari ilişkilerini Ramona ile paylaştığını ifade ediyor.

Kleimanın iddiaları arasında Wrightin Wattsa Bitcoini icat etmek için yaptıklarının ayrıntılı hesabını verdiği bulunuyor.

Son olarak Kleiman Robert MacGregor Wrightin iş ortağı olduğu ve Wrightin Satoshi Nakamotonun yaşam haklarını sattığı kişi olduğu iddiasıyla sorgulanıyor.

Davanın bir sonraki duruşması Floridada 7 Ağustos tarihinde görülecek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku