COVİD-19’a karşı savaşta blockchain anahtar olabilir

0 0

Japonya Maliye Bakanı Taro Aso teknolojinin gizlilik sağlarken temas takibi için de kullanılabileceği için blockchainin dünyanın koronavirüs salgınına karşı savaşında anahtar olacağını öne sürdü.

Aso 24 Ağustosta Tokyoda FIN / SUM Blockchain & Business olarak da bilinen Blockchain Küresel Yönetişim Konferansının açılış konuşmasını yaptı.

Koronavirüse atıfta bulunurken “Yaygın bulaşıcı hastalıklarla mücadelede blockchain temas ticareti için tek bir çözüm sunuyor” dedi.

60 bin den fazlası Japonyada olmak üzere dünya çapında neredeyse 24 milyon COVID-19 vakası var. Asonun konuşmasının konusuna rağmen sınırlı sayıda insanın blockchain konferansına fiziksel olarak katılmasına izin verildi. diğerleri ise canlı yayın yoluyla konuşmacıları izledi.

Maliye bakanı koronavirüsün getirdiği tehdit azalmasa da blockchain temas takibi yoluyla pozitif test yapan herkes için gizlilik sağlayabileceğini kabul etti. Ek olarak teknoloji yetkililere çevreleme ile ilgili yapılması gerekenler konusunda daha iyi bir önlem verebilir ve gelecekte olası salgınları önleyebilir.

Aso bu konuda herhangi bir ilerleme kaydetmek için blockchain topluluğu ile Japon düzenleyiciler arasındaki bir çatışmanın ele alınması gerektiğini de sözlerine ekleyerek “Bazı blockchain toplulukları teknolojinin anlaşılmaması nedeniyle yeniliği engelleyebileceklerine inandıkları için düzenleyicilere hala düşman olabilir. İhtiyacımız olan şey en iyi yönetişim altında teknolojinin en iyi kullanımını göz önünde bulundurmak için birlikte çalışmak ve işbirliği yapmaktır” dedi.

Japonyanın maliye bakanı ülkenin COVID kapsamında karşılaştığı bazı sorunlara çözüm olarak blockchaini öneren ilk düzenleyici kurum değil. Finans devi SBI Holdingsin CEOsu Mayıs ayında teknolojinin maskeler de dahil olmak üzere temel malzemelerin tedarik zincirinin izlenmesinde ve izlenmesinde faydalı olabileceğini söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku