Corona virüsü Bitcoin fiyatında ne derecede etkili?

0 2

Coronavirus ölümleri hafta sonu iki katına çıktığı için Çin borsaları muazzam bir baskı altında toplanıyor. Şu anda virüs sadece Çinde etkilenen hastaları ortaya çıkardığı için Çinde bulunuyor gibi görünüyor. Virüs 14 binden fazla insanı enfekte etti ve Çindeki 305 can aldı.

Tüm dünyadaki ülkeler Çinden gelen yolcuları engellediğinden salgın korkusu büyüyor gibi görünüyor.

Ekonomik olarak da ciddi sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Çin pazarları S&P 500ün bileşik endeks eşdeğerinde yüzde 82 düşüşle açıldı.

Virüsün ekonomi üzerindeki dalgalanma etkisi altın ve Bitcoin dahil tüm varlıklarda hissediliyor. Özellikle bu iki varlığın güvenli bir sığınak kullanılması dikkat çekti. 

Peki bu durum Bitcoin ve ‘altın’ın daha yükselmesini sağlayacak mı?

Halen yatırımcılar altın gibi sabit varlıklara ve emtialara akın edebildiği için piyasalar bir dönüm noktasında.

Önde gelen kripto analistlerinden Dovey Wan attığı bir twett’de Çinli yatırımcıların olumsuz duygularının kripto piyasalarını ve Bitcoin fiyatlarını ciddi şekilde etkilediğini belirtiyor ve “Çin A hisseleri ve kripto perakende yatırımcı profili büyük ölçüde örtüşüyor” diyor… 
 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku