CONSTANTİNOPLE FORK U MADENCİLERİ ZORLAYACAK

0 0

Kripto paralarının düşmesinin nedenleri tartışılırken bunlardan bir tanesi de iş ispatı (proof-of-work) protokolüydü. Madenciliğin kripto para birimlerini ölüme götürebileceği söyleniliyordu. Bunun nedeni de bir ağda madencilik yapıp elde edilen ödülün o kripto para biriminin birim fiyatından daha fazlaya mal olmasıydı.

Ethereum önümüzdeki 2019 yılı içerisinde Constantinople isimli bir hard fork yapmayı planlıyor. Bu hard fork ile madenciliğin ödülü 3’ten 2 Ether’e düşürülecek ve bu birçok kişiye göre  Ethereum madencilerini sıkıntıya sokabilir. Fiyatların düşüşü elektrik fiyatının çok olması ETH madencilerine zor günler geçirteceğe benziyor. Analist Alex Krügerin iddasına göre  1 ETH için (kWh başına 0.06 dolar hesapla) 67 dolara yakın bir ücret ödemekte.

Eric Conner’e göre ise yapılacak bu güncelleme Ether’in enflasyon oranını ~%6.8’den ~%4.25’e indirecek ve bu da ağı sağlam bir şekilde sarsacak.Bunun yanında elektrik ücretlerinin çok fazla fark yarattığı madencilik sektöründe İran gibi  elektrik ücretlerinin düşük olduğu sahip ülkelerde madencilik hala kazançlı olabilmekte.

 

 

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku