Coinbase, kaldıraçlı işlemleri hizmetlerine son veriyor

0 0

Coinbase Salı günü yasal kaygılar nedeniyle marj ticaret hizmetini durdurduğunu bildiren bir blog yazısı yayınladı. 

Borsa 25 Kasım 14.00 itibariyle müşterilerin yeni marj ticareti yapamayacağını duyurdu.  Kredi kullanan müşteriler için herhangi bir açık limit siparişlerinin de iptal edileceğini belirtti. Tüm marj pozisyonları sona erdiğinde Aralık ayında hizmetin tamamen çevrimdışı olacağını ekledi.

Coinbase 2017de işlevselliği askıya aldıktan sonra bu yıl marj ticaret hizmetlerini yeniden başlattı. RTH fiyatındaki ani bir düşüş borsanın 23 eyalette hizmete girdiği Şubat ayına kadar marjı durdurmasına neden oldu.

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) 2017de çöküşün ardından marj hizmeti ile ilgili Coinbasee bir soruşturma açtı. Şimdi yeni yayınlanan CFTC kılavuzu ile ilgili endişeler blog yazısına göre borsayı süresiz olarak hizmetleri kapatmaya yönlendiriyor.

Blog yazısında“ABD müşterilerini korumak ve gönül rahatlığı sağlamak için marj kredisi ürünlerine yönelik açık ve sağduyulu düzenlemelere ihtiyaç olduğuna inanıyoruz. Bu hedefe ulaşmak için düzenleyiciler ile yakın çalışmayı dört gözle bekliyoruz” ifadelerine yer verildi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku