Coinbase den Cryptsy mağdurlarına 1,000,000 lık ödeme

0 0

Coindesk haberine göre Dünyanın en büyük Kripto para borsalarınan Coinbase kapatılmış olan bir başka kripto para borsası Cryptsy kullanıcılarına 962500 dolarlık bir teklif sunmaya onay verdi. Yapılan iddialar çalınan coinlerin aklanmasının durdurulaması ile ilgili.

Cryptsy konuyla ilgili yaptığı ilk açıklamada hacklenme sonucunda 13 bin Bitcoin ve 300 bin Litecoin çalınması sonucu iflas ettiğini beliritiyordu. Şu anda erişimi olmayan resmi blog sayfasında borsanın kullanıcılara 10 bin Bitcoin borcu olduğu yazılmıştı.

Para çekim işlemlerinde sonuçsuz kalınması ile hesap sahipleri Cryptsynin sahibi Paul Vernon’a yönelik; ihmalkarlık haksız zenginleşme rakamlarla oynama ve Florida’nın Aldatıcı ve Haksız Ticaret Uygulamaları Yasası’nın ihlali gerekçesiyle dava açmışlardı. Mağdurlar borsanın hacklenmediğini kripto paraların Vernon tarafından çalındığını ve Coinbasede aklandığını iddia edip 2016 yılında büyük kripto borsasına yapılan bu hırsızlığa ortalk olduğu için 8.2 milyon dolarlık şikayette bulunmuşlardı.

Coinbase yapılan bu şikayeti tahkim yoluyla çözmeye çalışsa da ABD Bölge Hakimi Kenneth Marra bu denemeyi reddetti. Karara yapılan itirazın başarısız olmasıyla davanın jurili bir duruşma olması bekleniyor.

Yaşanan bu gelişmelerden sonra Coinbase 2019 sonlarına doğru yeni bir teklifle mağdurların karşısına çıktı. Buna göre Cryptsy mağdurlarına 952500 dolar ödemeyi kabul etti. Bu anlaşmanın 17 Ninsan 2020de düzenlenmesi yapılacak duruşmada onanylanması bekleniyor.

Coinbasein bu teklfini doğru bulan mağdur avukatlarından David Silver çözüme giden bir yol seçtiği çin borsaya teşekkür etti

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku