CNBC Analistinin Bitcoin ve Ethereum Yorumu Pes Dedirtti!

696
CNBC’nin önde gelen analistlerinden Jim Cramer, kripto para birimlerine yatırım yapmasının nedenin enflasyon değil, kumar oynamak olduğunu ifade etti.  Analiste göre, Bitcoin (BTC) ve altcoin’lere yapılan yatırım spekülasyona dayalı  ‘aptalça bir teoriye” dayanıyor.

 

”Daha aptal yatırımcılar olduğu için Ethereum hodl ediyorum”

 Son zamanalrda Jack Dorsey ve Elon Musk gibi ünlü isimler enflasyon ve hatta hiperenflasyon konusuna dikkat çekti. Bitcoin, enflasyondan koruma olarak işlev görürken, dijital altın ünvanını kazandı. Cramer, bu teoriyi kabul kabul etmezken, kripto para piyasasının aptallıklarla dolu olduğunu iddia ediyor. Jim Cramer’ın, kripto para birimleri ve yatırımcılar hakkında şok sözleri büyük yankı uyandırdı. Analsit,  endüstrinin “ aptallık teorisi” ile ilişkili olduğuna inanıyor. Özünde, bu kavram, bir varlığı satın alarak ve daha sonra onu daha yüksek bir fiyata satın alacak birileri olduğu için satarak para kazanılabileceği fikrini ifade ediyor.

 

Bitcoin Önümüzdeki Haftalarda Bu 3 Gelişme İle Fırlayabilir!

Cramer, “milyonlarca daha aptal yatırımcı” olduğunu düşündüğü için kripto varlıklarını hodl ettiğini açıkladı. Çin’in bu yaz kripto para ticareti ve madenciliği yasakalrından sonra, Cramer,  neredeyse tüm Bitcoin (BTC)’lerini sattı ve Ethereum aldı.  Ancak Analist, ikinci en büyük kripto para biriminin de tutkulu bir savunucusu olmadığını söyledi ve hatta varlığın fiyatı arttığında ETH’lerini satacağını itiraf etti. Ethereum’un bugün bir ATH’ye ulaştığını göz önünde bulundurursak, Cramer Ethereum’un rallisine devam edebileceğine inanıyor gibi görünüyor.

 

Cramer, Evergrande krizinde Bitcoin ve diğer kripto paraların çökeceğini iddia etmişti

Cramer, kripto para birimlerine yatırım yapmasının amacını açıklarken, çarpıcı ifadeler kullanıyor. Analist “Enflasyona karşı koruma sağladığı için Bitcoin veya Ethereum satın almadım. Dürüst olmak gerekirse, kumar oynuyordum. Ben sadece kalabalık psikolojisi üzerine kumar oynuyordum ve fiyatların neden arttığına dair hiçbir fikrim yok.” açıklamasını yaparak herkesi şaşırttı.
Eylül ayının sonuna doğru, Çin’deki Evergrande borç krizi, önde gelen kripto para birimlerinin fiyatlarının sert düşmesine neden oldu. Bu olaydan kısa bir süre sonra Cramer, Evergrande krizi önümüzdeki aylarda kripto piyasalarına zarar vermeye devam edeceğinden, yatırımlara Bitcoin ve ETH’lerini satmalarını tavsiye etti. Ekim ayı verilerine yakından bakıldığında, Cramer’ın yanıldığını görüyoruz. Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, ABD’deki ilk SEC onaylı vadeli işlem destekli Bitcoin ETF, diğer birçok faktörün yanı sıra, BTC’nin fiyatını tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 67 bin dolara çıkarmıştı.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku