Clams (CLAM) Nedir?
Clams (CLAM) Nedir?

Clams (CLAM) Nedir?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Clams (CLAM), para transferi yapmak isteyen kullanıcılar için güvenlik ve hız açısından en önemli kriterleri karşılayan bir kripto para birimidir. Clams (CLAM) Nedir? adlı konu başlığımızı Kriptoarena.com olarak, bu makalemizde yanıtlıyoruz.

Clams (CLAM) Nedir?

Kripto para birimleri, son birkaç yıl içerisinde halk arasında popülerlik ile büyük bir artış yaşamıştır. Bitcoin veya Ethereum gibi popüler kripto paraların yanı sıra, genellikle BTC gibi bir kripto paradan türetilen yüzlerce altcoin de geliştirilmiştir.

Bu özellikleri sayesinde istiridye kısa sürede geniş kitleler arasında popüler olmayı başarmıştır. Proof of Stake (PoS) algoritmasını kullanan CLAM, çoğu kripto para birimi gibi blok zincir teknolojisine sistematik olarak yerleştirilmiştir. CLAM, kolay erişilebilir olması nedeniyle oldukça tercih edilen bir kripto para birimidir.

Ağa evinizden veya ofisinizden bağlanabilirsiniz. Ayrıca oldukça üst düzey bir hizmet sunan CLAM ile mobil işlemlerinizi de kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Clams’ın blok zincir teknolojisini kullanarak yeni zincirlerle farklı tasarımlar yaratması da oldukça mümkün.

Clams Özellikleri Nedir?

Clams resmi olarak 15 Mayıs 2014’te piyasaya sürüldü. Başlangıçta Blackcoin’den çatallandı. CLAM, aslında Caritas Libertas Aequitas Monetas‘ın kısaltmasıdır. Clams’in arkasındaki felsefeyi özetlersek; bu, oldukça dağıtılmış ve blok zincir teknolojisinin kendisine dayandığı için tamamen güvenilir olan, gerçekten merkezi olmayan ilk eşler arası değer aktarım ağı olacak.

CLAM’in banka ödemelerindeki başarısı, onu bu kadar popüler bir token haline getiren faktörlerden biridir. Bu özelliği ile bankalar gibi merkezi aracı kurumların hegemonyasına büyük bir darbe olmuştur. CLAM ağı, en büyük sayı değerleri ve genişliği ile oluşturulmuştur. Bu nedenle CLAM’deki işlemler diğer madeni paralara göre çok daha çeşitlidir. CLAM o kadar yüksek bir işlem aralığına sahiptir ki, minimum sürede birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Clams’ın bir diğer özelliği de ağ içinde bloklar oluşturmanın mümkün olmasıdır. Ayrıca bloklar arası süre bir dakika olarak belirlenmiştir. Bunların yanı sıra ödüller de verilmektedir.

Clams platformu benzersiz olan bir Proof Of Chain altyapısına dayanmaktadır. Bitcoin gibi geleneksel Proof of Work kavramı yerine platform, Proof of Work Stake adı verilen Proof of Stake’in (PoS) özel bir türevini kullanmaktadır.

Clams (CLAM) Nereden Alınır?

Clams (CLAM), satın almak istiyorsanız Paribu, Binance gibi en bilinen borsaları tercih edebilirsiniz.

Clams (CLAM) Nedir?