Çinli Şirket 50 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Satın Aldı

0 41

Çin’in önde gelen teknoloji firması Meitu, bugün 386 Bitcoin (BTC) ve 16 bin Ethereum (ETH)  ilavesiyle kripto para birimi portföyünü genişlettiğini duyurdu. Meitu’nun kripto para varlıklarının toplam değeri şu anda 90 milyon dolar civarında.

Resmi duyuruya göre, Hong Kong’da listelenen yazılım şirketi 17 Mart’ta yaklaşık 50 milyon dolar değerinde Bitcoin ve Ethereum satın aldı. Meitu, blockchain teknolojisinin finans sektörünü ele geçirme potansiyeline sahip olduğunu vurguladı. Şirket ayrıca kripto para varlıklarının faydalarından da bahsetti. Şirket şöyle bir resmi açıklama yaptı:

“Kurul, bunu yatırımcılara ve hissedarlara, şirketin teknolojik evrimi kucaklamak için vizyon ve kararlılığa sahip olduğunu ve dolayısıyla blockchain endüstrisine girişini hazırladığını gösteren bir kanıt olarak görüyor. Uzun vadeli beklentilere rağmen, genel olarak kripto para birimi fiyatları hala oldukça dalgalı ve bu nedenle şirket şu anda en büyük iki kripto para birimi varlığı olan piyasa değeri olan Ethereum da yatırım yapmaya karar verdi.”

Bu ayın başlarında Meitu, 15 bin Ethereum ve 379 Bitcoin dahil olmak üzere yaklaşık 40 milyon dolar değerinde kripto para birimi varlığı satın almıştı. Şirket ayrıca kripto yatırım planıyla ilgili ayrıntıları da paylaştı.

Asya’nın Kripto Para Pazarı

Asya, Çin ve Hindistan da dahil olmak üzere en hızlı büyüyen ekonomilerden bazılarına ev sahipliği yapıyor. Asya’da kripto para piyasası büyüyor ve birçok şirket bilançolarına Bitcoin ve Ethereum gibi dijital para birimlerini dahil etmeyi planlıyor. Meitu’nun Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucusu Cai Wensheng, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri hakkında konuşmaya devam etti. 2018’de Wensheng, WeChat’teki açık grup soru-cevap oturumunda 10 bin’den fazla Bitcoin’e sahip olduğundan bahsetti.

Kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao, bu ayın başlarında attığı bir tweet’te Asya’daki birkaç şirketin şu anda Bitcoin ve diğer dijital varlıkları elinde tuttuğunu ancak bunu halka açıklamadıklarını belirtti. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Reuters ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, şirketin bölgedeki düzenleyici netlik nedeniyle Asya’da önemli ölçüde büyüdüğünü söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku