Çinli işletmeler çareyi blockchain teknolojisinde arıyor

0 0

Virüsün Çin ekonomisine verdiği zararı azaltmak için Çinli işletmeler blockchain teknolojisine başvurmaya başladı.

Çinli yetkililer yeni koronovirüsün etkilerinden kurtulmak için mücadele eden işletmeleri blockchain teknolojisi ile desteklemek istiyor.

CORONAVİRUS SALGINI BİTCOİN MADENCİLİĞİNİ ZORLAŞTIRDI… TIKLAYIN

Dış Ticaret İdaresi Başkan Yardımcısı Xuan Changneng yaptığı basın toplantısından Çin Yeni Yılı tatilinden bu yana 87 Çin merkezli işletme sınır ötesi pilot blockchain finans platformundan 200 milyon dolardan fazla kredi aldığını söyledi.

Online hizmet veren WeBank Bilişim Daire Başkanı Henry Ma ” (Virüsün etkileri nedeniyle) güvensizlik bilgi paylaşım eksikliği denetim zorluğu olumsuz etkilerini daha da arttırdı. Sınır ötesi finansal blockchain platformu daha büyük rol oynayabilir. Blockchain teknolojisi orta ve küçük ölçekli işletmelerin ihracatta finansman kredi desteği alma verimliliği ve rahatlığından yardımcı olacaktır” dedi.

Çinde virüsten etkilenen en çok küçük işletmeler oldu. Merkezi ve yerel hükümetler ulusal ekonomik büyüme ve istihdamın yarısından fazlasına katkı sağlayan küçük işletmeleri desteleyeceklerini açıkladılar.

Çin Bankacılık ve Sigorta Düzenleme Komisyonu Başkan Yardımcısı Liang Tao cuma öğleden sonra bankalar ve finans kurumlarının virüsle savaşmak için 537 milyar yuandan (76.9 milyar dolar) fazla kredi sağladığını söyledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku