Çin’i sarsan coronavirüsten can kaybı 106 ya yükseldi

0 0

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve salgına dönüşen yeni tip coranavirüs (2019-nCoV) nedeniyle ülkede hayatını kaybedenlerin sayısı 106ya çıktı.

Ulusal Sağlık Komisyonu’ndan yapılan açıklamaya göre Tibet Özerk Bölgesi hariç ülke genelinde etkili olan 2019-nCoV salgını yüzünden virüs bulaştığı kesinleşen kişi sayısı ise 976’sının durumu ağır olmak üzere 4 bin 515i buldu. 

Bununla birlikte virüs bulaştığı şüphesi bulunanların sayısı 6 bin 973 olarak bildirilirken virüsten etkilenen kişilerle temas etmesi nedeniyle müşahade altına alınanların sayısı da 44 bin 132 oldu.

Çin anakarası dışında ise Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nde 8 Makau Özel İdari Bölgesi’nde 7 Tayvan’da ise 5 kişide virüs tespit edildi. Bu arada koronavirüse yakalandıktan sonra tedaviye cevap vererek iyileşen 60 kişi taburcu edildi.

Ayrıca ülke genelinde can kaybı 106a yükselirken sadece virüsün ortaya çıktığı Vuhan kentinin bağlı olduğu Hubey eyaletinde ise hayatını kaybedenlerin sayısı 100 enfekte sayısı ise 2 bin 714 kişi oldu.

Hubey Guandong Cıciang Hınan Hunan Anhui ise her birinde 100ün üzerinde vaka tespit edilen eyaletler olarak sıralandı. Ülkedeki büyük kentlerden başkent Pekin’de 80 Şanghay’da 66 Çongçing’de 132 Tiencin’de ise 23 kişinin virüsten etkilendiği tespit edildi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku