Çin’de blockchain teknolojisi ile maske satışı 

0 2

Çinin Jiangsu Eyaleti Suzhouda blockchain kullanarak maske rezervasyonu satışı için bir platform açıldı. Vatandaşların QR koduna kaydolarak piyangoya katılabileceği ve kazananın 6.5 yuan için beş maske satın alabileceği söyleniyor.

LİBRA İÇİN BU SEFER ‘KISMİ’ İYİ HABER… TIKLAYIN

Çinde Japonyada olduğu gibi maske sıkıntısı var ancak şu anda üretim sistemi genişliyor ve yavaş yavaş şehre tedarik ediliyor. Bununla birlikte bir mağazada satış yapmak insanları sel ve enfeksiyon riskini artıracaktır.

Bu nedenle Çinin çeşitli yerlerinde çevrimiçi rezervasyonlar ve çevrimdışı makbuzlar tanıtıldı ancak her ihtiyaca nasıl uygun bir şekilde tahsis edileceği ve hesapların çift edinimi gibi hileli faaliyetlerin nasıl önleneceği ayrı bir konu.

Suzhou City Tongji Üniversitesi ve diğerleri ile “Suzhou Tongji Bölgesi Blockchain Araştırma Enstitüsü” nü kurdu.Bu sefer blockchain tarafından desteklenen bir maske rezervasyon sistemi kuruldu kullanıcı kaydından maske rezervasyonu piyango kazanma bildirimi şeffaf hale getirildi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku