Çin, pandemi sonrası ekonomisini iyileştirme yolunda Blockchain i temel aldı

0 0

COVID-19 salgınının iş üzerindeki etkisini azaltmak için Çin hükümeti ekonominin ayakta kalmasına yardımcı olacak farklı politikalar ve çözümler geliştiriyor. 

Çinin doğu Jiangsu eyaletinin başkenti Nanjing Çinde blockchain teknolojisini kullanan ve bir tür kripto odaklı teşvik paketi olarak blockchain üzerinde “tüketim kuponları” adı verilen ilk şehirlerden biri olarak geçiyor. Bu kuponlar gıda ulaşım ve elektronik gibi eşyalarla değiştirilebiliyor.

Teşvik paketi

Haziran ortasından itibaren Nanjing açık piyango ve yönlü dağıtım yoluyla yaklaşık 54 milyon dolarlık blockchain odaklı kupon değerinde en az 380 milyon yuan ihraç etti.

2 Haziranda Nanjing Nanjing Büyükşehir Bölgesi Tüketim İttifakını kurmak için Didi Travel Pizza Hut ve Carrefour gibi yüzlerce marka ile bir araya geldi. Çünkü yakın gelecekte tüketimin toparlanmasına yardımcı olmak için 1 milyar yuan (yaklaşık 141 milyon $) tüketim çeki düzenlemek gibi bir amaç bulunuyor.

Suning Institute of Financeta kıdemli araştırmacı Jin Tao diğer şehirlerin de aynı şeyi gerçekleştirebileceğine inanıyor. 

Uzun vadeli vizyon

Nanjing pandemiden sonra ekonomik toparlanmayı sürdürmek için iş ortamını iyileştirmek ve bölgesel yeniliği teşvik etmek gibi uzun vadeli politikalara da dikkat ediyor.

Çinli e-ticaret devi JD Finance Nanjingde blockchain teknolojisi ile “akıllı şehirler” inşa etmek için bir araştırma enstitüsü açtı. Çin Merkez Bankası da bu şehirde dijital para birimi laboratuvarını kurdu.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku