Çin madencilik şirketi Nasdaq a giriyor…

0 1

Çinli Madencilik Şirketi Ebangın 26 Haziranda Nasdaqa kote olması ve halka arzda 125 milyon dolar toplaması umuluyor.
Çinli Bitcoin (BTC) madencilik şirketi Ebangın Nasdaq Global Markette bu hafta EBON kodu altında işlem görmeye başlayacağı bildirildi. Ebang ABDde halka açılan ikinci kripto madenciliği şirketi oldu.
Blockbeatsin haberine göre Ebang 26 Haziran Cuma günü ABD borsasında resmen işlem görmeye başlayacak.

EBANG 125 MİLYON DOLAR TOPLAMAYI HEDEFLİYOR

Ebang bu yıl Nisan ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) ile 100 milyon dolarlık halka arz (IPO) için başvuruda bulundu. Firma 2018de Hong Kongda 1 milyar dolarlık halka arz girişiminin ardından ABD borsasına girmeye karar verdi. Şirket 17 Haziranda yaptığı başvuruda ise Nasdaq endeksinde yer almayı seçtiğini bildirdi.
Çinli şirket 193 milyon hisseyi 450 ila 650 dolar arasında bir fiyata satışa sunarak 125 milyon dolar toplamayı planlıyor.Halka arz başarılı olursa Ebang’ın piyasa değeri 800 milyon dolara yaklaşabilir.
Ebang’ın satışları 2018den bu yana düşüyor. Ebang’ın yıllık geliri 2018de 319 milyon dolar 2019’da 109 milyon dolar olarak gerçekleşti. Bu rakamlar yıllık gelirde yüzde 66 düşüşü ifade ediyor.

DİĞER BITCOIN MADENCİLİK ŞİRKETLERİNİN HALKA ARZLARI

Kasım 2019da Canaan ABD borsalarında işlem görmeye başlayan ilk Bitcoin madenciliği şirketi oldu ve halka arzında hedef rakamın yüzde 75 altında 10 milyon hisse satarak 90 milyon dolar topladı.
Başka bir Çin maden devi Bitmain 2019un sonuna SEC’e başvuruda bulundu ancak o günden bu yana halk arz ile ilgili hiçbir ayrıntı ortaya çıkmadı

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku