Çin in resmi dijital para birimini test edecekler

0 2

Starbucks ve McDonald’s’ın Çinin XiongAn bölgesindeki Çin merkez bankası dijital para biriminin testine katılacak 19 restoran ve perakende mağazası arasında yer aldığı belirtiliyor.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

CoinDesk’in yerel haber organı ChainNews’ten aktardığına göre; Hebei bölgesindeki XiongAndaki Reform ve Kalkınma Komisyonu bu konuda çarşamba günü bir toplantı düzenledi ve dijital yuanın test edilmesi için bir pilot bölge seçildi.

Bilindiği gibi Çin uzun süredir dijital yuan için ciddi projeler yürütüyor ve bu hareket ülkenin bu konuda ne kadar istekli olduğunu gösteriyor. Ülkedeki devlete ait ticari bankaların da dijital yuan içinde DC / EP adı verilen bir cüzdan uygulaması geliştirdiği biliniyor.

Haberde bu önemli toplantıda; devlet kuruluşları devlete ait 4 ticari banka Ant Financial ve Tencent’in yanı sıra teste katılacak olan 19 restoran eğlence ve perakende mağazası da yer aldı. Test yapılacak olan pilot bölgede McDonald’s Starbucks Subway ve JD Supermarkets gibi önemli markalar da yer alıyor. Haberde testin ne zaman başlayacağı ya da ne kadar süreceğinin bilgisi ise verilmedi.

Geçen hafta Çin Tarım Bankasının bir DC / EP cüzdanında dijital yuanın nasıl işleneceğini gösteren bir test kullanıcı arayüzü geliştirdiği bildirildi. Telefonlara indirme seçeneğine sahip test uygulaması denemelerin Chengdu Suzhou Shenzhen ve Xiong’ın şehirlerinde yapılacağını gösteriyor.

Bir başka yerel haber ajansı perşembe günü yaptığı açıklamada Suzhoudaki duruşmaların hükümet yetkilileri için dijital ödemeleri test edeceğini söyledi.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku