Çin ilk blockchain e-mühür uygulama platformunu başlattı

0 1

Çin uzun uğraşılar sonucu Hangzhou şehrinin merkezi olduğu işletmeler için güvenliği ve rahatlığı artırmak amacıyla blockchain teknolojisine dayanan ilk e-mühür uygulama platformunu başlattı.

Şimdiye kadar çeşitli standartlara sahip farklı kuruluşlar tarafından yetkilendirilen birkaç farklı e-mühür kullanan işletmeler ve kuruluşlar birçok sorun yaşamışlardı. E-mühürlerin kullanımı bu sorunlara ışık tutacağa benziyor.

Bu tür sorunlar Hangzhounun veri kaynağı yönetimi piyasa denetim bürosu ve kamu güvenlik bürosu tarafından Ant Financialin BaaS (Blockchain Hizmeti) işbirliği ile geliştirilen yeni e-mühür uygulama platformunun başlatılmasıyla çözülmüş gibi gözüküyor.

Peki nasıl işleyecek?

Platform e-mühürleri birebir yazışmalarda fiziksel mühürlerle eşleştirecek. Aynı zamanda her işletme sadece bir tane e mühüre sahip olacak.

Bu arada blockchain teknolojisinin kullanımı e-mühür işleminin tüm verilerin güvenli bir şekilde saklanmasıyla izlenebilir olmasını ve e-mühürün birden fazla şirket tarafından kullanıldığında teyidini ve izlenebilmesini sağlıyor.

Bu uygulamanın yakında diğer ülkelerde de yerini bulması bekleniyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku