Airbnb CEO’sundan Açıklama: Şirket Kripto Para İle Ödeme Kabul Edecek mi?

53

Tatil kiralama şirketi Airbnb’nin kurucu ortağı ve CEO’su Brain Chesky, The Claman Countdown’dan Liz Claman ile gerçekleştirilen yakın tarihli bir röportajda kripto para ile ödeme kabulü hakkında konuştu. Program Fox Business Network’te yayınlanıyor ve konuk olarak iş insanlarını ağırlıyor. Chesky, koronavirüse ve kripto konusundaki duruşuna rağmen Airbnb’nin durumunu tartışmak için The Claman Countdown’a katıldı.

Airbnb CEO’su kripto para ödemesini kabul ediyor

21 Eylül’de yapılan röportajda Claman, Airbnb CEO’suna tatil kiralama şirketinin müşterilerin kripto para ile ödeme yapmasına ne zaman izin vereceğini sordu. Chesky yanıt olarak şunları söyledi:

Çok talep alıyoruz, yıllardır alıyorum, bugün onun ile ilgili açıklayacak bir şeyim yok.

Şirket Kripto Para İle Ödeme Kabul Edecek mi?

Airbnb CEO’su, kripto para borsası Coinbase kurucusunun eskiden Airbnb için çalıştığını ve kiralama şirketinin O’nun başarısından gurur duyduğunu da sözlerine ekledi. Liz Claman, kripto para piyasasının Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile karşı karşıya kaldığı süregelen zorluklar hakkındaki Chesky’nin fikirlerini sordu. Chesky, işletmelerin hükumeti işlerinin doğası hakkında eğitmenin önemli olduğunu kaydetti. Eğitim aşamasının “dağınık” olabileceğini belirterek, bunun bir iş yürütmenin ayrılmaz bir parçası olduğunu söyledi.

Liz Claman röportajın başında Airbnb’nin tatildeki insanlar için tercih edilen iyi bir seçenek gibi göründüğünü belirtmişti. Özellikle Biden yönetimi, yabancıların ABD’ye seyahat etmesini kısıtlayan yasağın kaldırılacağını duyurdu. Bu bağlamda kripto para birimleri ile ödeme yapmak isteyen müşteri sayısı da artacak gibi görünüyor. Chesky, iş seyahatlerinin sayısında büyük bir azalma olacağına dikkat çekti. Koronavirüs pandemisi başladığından beri, birçok insanın, iş için seyahat etme nedenlerinin çoğunun artık teknoloji ile çözülebileceğini keşfettiğini söyledi. İnsanlar artık fiziksel toplantılar yerine görüntülü telekonferansa güveniyor. Sonuç olarak, Chesky daha fazla eğlence seyahati olacağını söyledi. Airbnb’nin müşterilerinin beşte birinin gezgin olarak değil, ziyaret ettiği yerlerde yaşayan insanlar olduğunu açıkladı. Müşterilerin büyük bir yüzdesinin şirketin dünya çapında sahip olduğu milyonlarca dairede bir aydan fazla yaşadığını söylüyor.

Airbnb, Afgan mülteciler için 20.000 ev sunuyor

Geçen ay kripto para birimleri ile ödeme kabul edeceği haberleri ile gündemde olan Airbnb, Taliban işgalinden etkilenen Afgan mülteciler için kısa süreli konaklama için 20.000 eve gönüllü olacağını duyurdu. CEO, Airbnb’nin on yıl boyunca yaklaşık 100.000 kişiyi ücretsiz olarak ağırladığını belirtti. Şirketin şu anda 700 mülteciyi barındırdığını ve hatta 20.000 sınırını aşabileceğini söyledi. Airbnb’nin piyasa değerinin verilere göre yılın başından beri arttığı görülüyor. Ocak ayından bu yana şirketin hisseleri son üç ayda yüzde 15,78 ve yüzde 12,76 değer kazandı. Şirket geçen ay yüzde 11,28 ve son beş gün içinde yüzde 1,08 daha yükseldi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Crypto-news-flash.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku